V prosinci 2016 byly zveřejněné tyto aktuality

7.12.Vyklický chytal za sedmnáctkuVe druhém přípravném utkání v Podgorici s Černou Horou prohráli čeští reprezentanti do 17 let 1:2. Ve druhé půli nedokázali bez vyloučeného Kušeje udržet jednobrankový náskok z prvního poločasu. Celý zápas za českou sedmnáctku odchytal opavský brankář Jan Vyklický.
12.12.Vánoční zápas v 16 hodinVánoční utkání Slezského FC se sehraje již před Štědrým dnem. Na programu je v sobotu 17. prosince od 16:00. Zápas se odehraje na umělé trávě v Opavě-Kylešovicích.
16.12.Prodej propagačních předmětůNa vánoční exhibici Slezského FC si budete moci zakoupit kalendáře SFC či nové produkty z fanshopu (např. kulichy, klíčenky, pleskačky, atp.). Prodávat se začne v 15.30. Zároveň budete mít možnost se zaregistrovat do programu Cashback Card.
20.12.Fanshop přes Vánoce uzavřenFanshop Slezského FC bude od 23. prosince 2016 do 2. ledna 2017 uzavřen. Děkujeme za pochopení.