V srpnu 2014 byly zveřejněné tyto aktuality

27.8.Mezinárodní turnaj v KravaříchŽáčci Slezského FC ročníku narození 2005 mají před sebou kvalitně obsazený dvoudenní turnaj v kravařské Buly Aréně, který vypukne v pátek. Více podrobností o turnaji naleznete pod tímto odkazem.
27.8.Mrázek bude dvakrát chybětDisciplinární komise za vyloučení v duelu s Třincem zastavila Tomáši Mrázkovi závodní činnost na dvě soutěžní utkání nepodmíněně. Ten tak nemůže nastoupit v zápase proti Sigmě Olomouc a ani ve 3. kole poháru České pošty proti Karviné, po kterém mu trest vyprší.
26.8.V poháru s Karvinou domaUtkání 3. kola Poháru České pošty mezi SFC Opava a MFK Karviná se odehraje v Městských sadech. Zápas se po dohodě obou klubů uskuteční v pátek 5. září v 18 hodin. Jednotné vstupné činí 40Kč. Ženy, děti do 15 let a majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma.
23.8.Béčko prohrálo ve ZlíněRezerva Slezského FC nestačila na zlínské béčko, kde prohrála 0:3. Více zde.
21.8.Disciplinární komise trestalaNa svém dnešním zasedání potrestala Disciplinární komise FAČR Slezský FC pokutou ve výši 10 000 Kč za za nevhodné chování části diváků v sektoru hostů (vulgarity) v utkání FNL v Mostu.
20.8.Dres v prodeji v Nezmar sportuRepliku nového dresu Slezského FC Opava si můžete díky spolupráci se sportovním obchodem Jan Nezmar SPORT FOTBAL zakoupit v prodejně na ul. Krnovská v Opavě. Dres bude potištěn jménem a číslem podle přání fanouška. Jeho cena závisí na množství doplňků (číslo, potisk písmen).
18.8.Sestřih na ČT SportNa sestřih sobotního utkání z dílny ČT Sport se můžete podívat kliknutím na odkaz.
17.8.Béčko padlo s HlučínemRezerva Slezského FC na hřišti v Chlebičově nestačila na Hlučín a prohrála 0:3.
16.8.Prohra devatenáctkyStarší dorostenci Slezského FC nestačili na výběr Jablonce a na hřišti za koupalištěm prohráli v poměru 0:2.
12.8.Upozornění pro divákyPřed prvním domácím utkání Slezského FC proti Ústí nad Labem budou pokladny otevřeny již hodinu před výkopem. K dispozici budou tři hlavní pokladny v parku směrem od Střelnice, dvě ze strany od řeky Opavy, a po jedné pokladně na tribunu A a do sektoru hostů. Prosím, využijte této možnosti, abyste se vyhnuli případnému zdržení při vstupu na stadion. Děkujeme za pochopení. Vstupenky se budou prodávat do 50. minuty. Pak je vstup volný.
10.8.Výhra v Mostu 3:0Fotbalisté Slezského FC vezou tři body z Mostu! Po bezbrankové první půli se postupně trefil Ševčík, Schaffartzik a Machálek. Opava si tak připsala druhé vítězství v řadě!
9.8.Starší dorost veze bodDevatenáctka získala na půdě plzeňské Viktorie cenný bod za remízu 1:1. Do vedení šli po dvaceti minutách domácí, Opava srovnala na konci prvního poločasu.
6.8.Opavský expresOpavský expres přináší ve své nejnovější epizodě reportáž z Městských sadů na téma rekonstrukce trávníku a nových dresů Slezského FC. Pasáž věnovaná SFC začíná v čase 5:00.
6.8.Prohra staršího dorostuStarší dorostenci podlehli dnes na hřišti za koupalištěm ostravskému Baníku v poměru 1:3. Jediný gól Opavy vstřelil Matěj Helebrand.
2.8.Béčko v generálce uspěloRezerva Slezského FC si dnes dopoledne v generálce na MSFL poradila s Vítkovicemi, které porazila v poměru 2:1. Opavu poslal do vedení Hoza a krátce nato přidal druhý gól Gebauer. Za hosty snížil ve druhé půli Lukáš.
2.8.On-line přenosPříznivci Slezského FC, kteří se osobně nevypraví do Frýdku-Místku, mohou úvodní kolo nového ročníku Fotbalové národní ligy sledovat prostřednictvím on-line přenosu na webu Onlajny.com.
1.8.Informace pro fanouškyMFK Frýdek-Místek vydal na svém webu tyto organizační informace pro fanoušky SFC Opava: V případě cestování vlakem doporučujeme vystoupit ve stanici Lískovec u Frýdku, odkud je to na stadión Stovky pěšky pohodlnější a blíže (cca 15 minut), než z hlavního nádraží. Na stadionu je současně zajištěno u sektoru hostí již od 15 hod. kompletní občerstvení, čímž jsme se přizpůsobili jízdnímu řádu a zahájení samotného utkání.