FASTAV Zlín – SFC Opava U 16 2:2
SFC Opava U 15 – SK Prostějov 2:0
SFC Opava U 14 – SK Prostějov 0:1
8.5.Kuzmanovič má potomkaČerstvý přírůstek do rodiny hlásí opavský útočník Nemanja Kuzmanovič. Dnes ráno se mu narodil syn Luka. Měří 49 centimetrů, váží 3300 gramů a má se čile k světu. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví!
8.5.Devatenáctka padla v JablonciStarší dorostenci Slezského FC prohráli na půdě Jablonce těsně 0:1. Nedařilo se ani rezervě, která podlehla Velkým Karlovicím v poměru 0:2.
9.5.Výsledky mladších žáků
Frýdek-Místek – SFC Opava U 13 6:3
Frýdek-Místek – SFC Opava U 12 9:2
9.5.Program mládežeV úterý 10. května ve 14 hodin se starší dorostenci Slezského FC utkají v dohrávce 30. kola Celostátní dorostenecké ligy s pražskou Slavií. Zápas bude sehrán na hřišti u koupaliště.

Svá dvojutkání ve středu 11. května odehrají také mladší dorostenci. Jejich soupeřem bude Jihlava. Sedmnáctka hraje ve 14 hodin, duel šestnáctky má úvodní výkop v 16:00.

Mladší žáci U 13 se na umělce v Opavě-Kylešovicích střetnou ve středu 11. května s Přerovem (15.00), dvanáctka nastoupí proti svým přerovským vrstevníkům na stejném místě od 16.30.
10.5.Utkání rezervy přeloženoDivizní utkání mezi béčkem Slezského FC a Krnovem bylo po dohodě obou klubů přeloženo z 11. 5. na 25. května v 17 hodin. Hrát se bude na hřišti v Chlebičově.
10.5.Starší dorost porazil SlaviiOpavská devatenáctka si na hřišti za koupalištěm poradila s výběrem pražské Slavie v poměru 2:0. Skóre otevřel v první půli Adamovský, v závěru pojistil vítězství Slezanů gólem z penalty Matěj Helebrand.
Slovácko – SFC Opava U 14 7:0
14.5.Devatenáctka porazila KarvinouStarší dorostenci Slezského FC si na hřišti za koupalištěm poradili s Karvinou, kterou zdolali v poměru 1:0. Jediný gól utkání vstřelil Adam Helebrand.
14.5.Výsledky starších žáků
Zbrojovka Brno – SFC Opava U 15 6:2
Zbrojovka Brno – SFC Opava U 14 4:3
15.5.Rezerva podlehla PetřkovicímDivizní rezerva Slezského FC prohrála domácí utkání s Petřkovicemi v poměru 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil už po dvou minutách hostující Burian.
15.5.Výsledky mladších žáků
SFC Opava U 13 – FC Hlučín 14:5
SFC Opava U 12 – FC Hlučín 17:2
18.5.Katschmarz v repreLukáš Katschmarz, hráč SFC Opava U 15 byl nominován trenérem českého reprezentačního výběru do 15 let Václavem Černým na přátelské dvojutkání proti stejně starému týmu Ukrajiny, které se uskuteční ve dnech 24. 5. a 26. 5. v Karlových Varech a Sokolovu. Gratulujeme!
20.5.Výsledky starších žáků
Hlučín – SFC Opava U 15 1:6
Hlučín – SFC Opava U 14 3:0
21.5.Starší dorost bodoval v HradciDevatenáctka veze bod z Hradce. Opavští mladíci na jeho půdě sice od čtvrté minuty po trefě Vukčeviče prohrávali, ale dvěma góly Matěje Helebranda skóre otočili a vedli. V závěru však domácí srovnali na konečných 2:2
21.5.Výsledky mladšího dorostu
SFC Opava U17 – MFK Karviná 4:0
SFC Opava U16 – MFK Karviná 4:2
22.5.Výsledky starších žáků
SFC Opava U15 – Zlín 1:3
SFC Opava U14 – Zlín 1:2
22.5.Rezerva uspěla v Nových SadechDivizní béčko Slezského FC otočilo utkání v Nových Sadech, kde brzy prohrávalo. V 57. minutě však po trefách Uvíry s Vránou Opava vedla 2:1. V závěru domácí srovnali a zdálo se, že duel skončí remízou. V poslední minutě ale Uvíra svým druhým zásahem trefil opavskou výhru.
23.5.Nadcházející programV úterý 24. 5. 2016 od 15 hodin na hřišti u koupaliště vyzvou hráči SFC Opava U 19 stejně staré vrstevníky FC Zbrojovka Brno v rámci 34. kola 1. dorostenecké ligy.

Ve středu 25. 5. 2016 se pak v dohrávce 30. kola MSD – sk. E – přestaví celek SFC Opava proti FK Krnov. Utkání se odehraje na hlavním hřišti Městského stadionu SFC Opava od 17 hodin.
23.5.Výsledky mladších žáků
SFC Opava U13 – Vítkovice 2:4
SFC Opava U12 – Vítkovice 6:13
24.5.Devatenáctka zdolala BrnoStarší dorostenci Slezského FC na hřišti za koupalištěm porazili brněnskou Zbrojovku v poměru 5:2. Branky Opavy: Adam Helebrand 2, Berger 2 (jeden z pen.), Adamovský.
26.5.Výsledky mladších žáků
SFC Opava U13 – HFK Olomouc 22:1
SFC Opava U12 – HFK Olomouc 28:4
26.5.Katschmarz v reprezentaciV prvním ze dvou přátelských utkání reprezentace U 15 nastoupil opavský hráč Lukáš Katschmarz v základní sestavě a odehrál 55 minut. Podílel se tak na remíze 2:2 proti celku Ukrajiny. Dnes se od 16 hodin střetnou oba týmy v odvetě v Sokolově.
27.5.Další start KatschmarzeVe druhém utkání ČR 15 – Ukrajina 15 nastoupil hráč opavské patnáctky Lukáš Katschmarz od 59. minuty. Utkání skončilo totožným výsledkem jako první duel – 2:2.
27.5.Helebrand a Janetzký do ČínyNa mezinárodní turnaj Panda Cup v Číně povolalo do nově tvořící se reprezentace do dvaceti let trenérské duo Svědík, Saňák i dva odchovance Slezského FC a členy opavské devatenáctky Jakuba Janetzkého a Matěje Helebranda. Český národní tým se ve dnech 10. 6. – 20. 6. postupně utká s výběry Číny, Chorvatska a Japonska. Oběma nominovaným gratulujeme!
28.5.Starší dorost podlehl SlováckuOpavská devatenáctka prohrála na půdě Slovácka v poměru 0:1. Jediný gól utkání vstřelil po hodině hry domácí Kubala.
29.5.Výsledky mladších žáků
FK Šumperk U 13 – SFC Opava U 13 3:23
FK Šumperk U 12 – SFC Opava U 12 3:21
29.5.Výsledky mladšího dorostu
MFK Frýdek Místek U 17 – SFC Opava U 17 1:4
MFK Frýdek Místek U 16 – SFC Opava U 16 3:2
31.5.Jedenáctka vyrazí do NěmeckaHráči SFC Opava kategorie U 11 ročníku narození 2005 se díky spolupráci SFC Opava a SK Sipa Sport zúčastní ve dnech 3. – 5. června mezinárodního turnaje v kopané konaného v německém Hannoveru. Tohoto prestižního turnaje se zúčastní 64 týmů z 18 zemí. Mimo jiné Hamburger SV, Besiktas Istanbul, Benfica Lisabon, FC Sevilla a řada dalších.

Opavští chlapci ve skupině narazí na anglický Manchester City, polský Zaglebie Lubin či japonský FC Kaetu. Naše naděje se loučí s kategorií mladších přípravek a tento turnaj je jim odměnou za dosavadní tréninkovou píli. Jménem SFC Opava přejeme klukům co nejhezčí sportovní zážitek a doufáme v dobrou reprezentaci klubu nejen na sportovním poli.