V srpnu 2014 byly zveřejněné tyto aktuality

1.8.Informace pro fanouškyMFK Frýdek-Místek vydal na svém webu tyto organizační informace pro fanoušky SFC Opava: V případě cestování vlakem doporučujeme vystoupit ve stanici Lískovec u Frýdku, odkud je to na stadión Stovky pěšky pohodlnější a blíže (cca 15 minut), než z hlavního nádraží. Na stadionu je současně zajištěno u sektoru hostí již od 15 hod. kompletní občerstvení, čímž jsme se přizpůsobili jízdnímu řádu a zahájení samotného utkání.
2.8.Béčko v generálce uspěloRezerva Slezského FC si dnes dopoledne v generálce na MSFL poradila s Vítkovicemi, které porazila v poměru 2:1. Opavu poslal do vedení Hoza a krátce nato přidal druhý gól Gebauer. Za hosty snížil ve druhé půli Lukáš.
2.8.On-line přenosPříznivci Slezského FC, kteří se osobně nevypraví do Frýdku-Místku, mohou úvodní kolo nového ročníku Fotbalové národní ligy sledovat prostřednictvím on-line přenosu na webu Onlajny.com.
6.8.Opavský expresOpavský expres přináší ve své nejnovější epizodě reportáž z Městských sadů na téma rekonstrukce trávníku a nových dresů Slezského FC. Pasáž věnovaná SFC začíná v čase 5:00.
6.8.Prohra staršího dorostuStarší dorostenci podlehli dnes na hřišti za koupalištěm ostravskému Baníku v poměru 1:3. Jediný gól Opavy vstřelil Matěj Helebrand.
9.8.Starší dorost veze bodDevatenáctka získala na půdě plzeňské Viktorie cenný bod za remízu 1:1. Do vedení šli po dvaceti minutách domácí, Opava srovnala na konci prvního poločasu.
10.8.Výhra v Mostu 3:0Fotbalisté Slezského FC vezou tři body z Mostu! Po bezbrankové první půli se postupně trefil Ševčík, Schaffartzik a Machálek. Opava si tak připsala druhé vítězství v řadě!
12.8.Upozornění pro divákyPřed prvním domácím utkání Slezského FC proti Ústí nad Labem budou pokladny otevřeny již hodinu před výkopem. K dispozici budou tři hlavní pokladny v parku směrem od Střelnice, dvě ze strany od řeky Opavy, a po jedné pokladně na tribunu A a do sektoru hostů. Prosím, využijte této možnosti, abyste se vyhnuli případnému zdržení při vstupu na stadion. Děkujeme za pochopení. Vstupenky se budou prodávat do 50. minuty. Pak je vstup volný.
16.8.Prohra devatenáctkyStarší dorostenci Slezského FC nestačili na výběr Jablonce a na hřišti za koupalištěm prohráli v poměru 0:2.
17.8.Béčko padlo s HlučínemRezerva Slezského FC na hřišti v Chlebičově nestačila na Hlučín a prohrála 0:3.
18.8.Sestřih na ČT SportNa sestřih sobotního utkání z dílny ČT Sport se můžete podívat kliknutím na odkaz.
20.8.Dres v prodeji v Nezmar sportuRepliku nového dresu Slezského FC Opava si můžete díky spolupráci se sportovním obchodem Jan Nezmar SPORT FOTBAL zakoupit v prodejně na ul. Krnovská v Opavě. Dres bude potištěn jménem a číslem podle přání fanouška. Jeho cena závisí na množství doplňků (číslo, potisk písmen).
21.8.Disciplinární komise trestalaNa svém dnešním zasedání potrestala Disciplinární komise FAČR Slezský FC pokutou ve výši 10 000 Kč za za nevhodné chování části diváků v sektoru hostů (vulgarity) v utkání FNL v Mostu.
23.8.Béčko prohrálo ve ZlíněRezerva Slezského FC nestačila na zlínské béčko, kde prohrála 0:3. Více zde.
26.8.V poháru s Karvinou domaUtkání 3. kola Poháru České pošty mezi SFC Opava a MFK Karviná se odehraje v Městských sadech. Zápas se po dohodě obou klubů uskuteční v pátek 5. září v 18 hodin. Jednotné vstupné činí 40Kč. Ženy, děti do 15 let a majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma.
27.8.Mezinárodní turnaj v KravaříchŽáčci Slezského FC ročníku narození 2005 mají před sebou kvalitně obsazený dvoudenní turnaj v kravařské Buly Aréně, který vypukne v pátek. Více podrobností o turnaji naleznete pod tímto odkazem.
27.8.Mrázek bude dvakrát chybětDisciplinární komise za vyloučení v duelu s Třincem zastavila Tomáši Mrázkovi závodní činnost na dvě soutěžní utkání nepodmíněně. Ten tak nemůže nastoupit v zápase proti Sigmě Olomouc a ani ve 3. kole poháru České pošty proti Karviné, po kterém mu trest vyprší.