12>>
1.9.Výsledky starších žáků
SFC Opava U 15 – MFK Frýdek Místek 3:2 (Branky Knapp 2, Latoň)
SFC Opava U 14 – MFK Frýdek Místek 0:3
1.9.Janetzký a Helebrand v repreV prvním přátelském utkání mezi nizozemskou dvacítkou a stejně starým reprezentačním výběrem České republiky nastoupili také hráči Slezského FC. Jakub Janetzký odehrál 60 minut, Matěj Helebrand si zahrál půlhodinu. Zápas skončil výhrou mladých Oranjes v poměru 4:1.
2.9.Aktivity den v BreděV opavském obchodním centru Breda & Weinstein se uskutečnil veletrh volnočasových aktivit. Slezský FC na něm reprezentovali žáci kategorie U 13 pod vedením trenéra Martina Kavana. Fotogalerie z akce na Facebooku
2.9.Utkání s Žižkovem v televiziZápas 8. kola Fotbalové národní ligy mezi Viktorií Žižkov a Slezským FC Opava bude vysílat v přímém přenosu Česká televize. Z toho důvodu došlo ke změně termínu, kdy oproti původnímu plánu bude utkání sehráno ve středu 21. září od 17 hodin. Tímto vzniká kolize s duelem 3. kola MOL Cupu, které měla Opava v tentýž den sehrát na půdě Slovácka. O náhradním termínu pohárového zápasu kluby jednají.
3.9.Výsledkový servis
SFC Opava U 15 – Sigma Olomouc 0:2
SFC Opava U 14 – Sigma Olomouc 1:9
Frýdek-Místek – SFC Opava U 13 7:5
Frýdek-Místek – SFC Opava U 12 5:4
4.9.Rezerva padla v HavířověDivizní béčko Slezského FC nestačilo na Havířov, kde prohrálo v poměru 0:1. O výhře domácích fotbalistů rozhodl ve 22. minutě Skoupý.
5.9.Opaváci v reprezentaci Druhé přátelské utkání české reprezentace do 20 let se stejně starým výběrem Nizozemska skončilo remízou 1:1, ke které přispěli také hráči Slezského FC Opava. Matěj Helebrand odehrál v základní sestavě 80 minut a Jakub Janetzký jako střídající hráč strávil na hřišti 20 minut. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci opavského klubu!
6.9.Středeční zápasy mládeže
Sigma Olomouc U 15 – SFC Opava U 15, 15.00 (hřiště Řepčín)
Sigma Olomouc U 14 – SFC Opava U 14, 16.45 (hřiště Řepčín)
7.9.V krajském výběru také OpaváciV nominaci na miniturnaj MSKFS ročníku U 15 a U 14, který bude odehrán 13. září 2016, se objevili rovněž hráči Slezského FC. V kategorii U 15 Tomáš Kirschner, Michal Hanel, Vítězslav Knapp, Dominik Kuča a Kamil Zbořil a v kategorii U 14 Tomáš Rataj a Jaromír Blažej. Všem nominovaným gratulujeme!
8.9.Výsledky starších žáků
Sigma Olomouc – SFC Opava U 15 5:2
Sigma Olomouc – SFC Opava U 14 7:2
9.9.Na jihu Čech před kamerami ČTUtkání 10. kola Fotbalové národní ligy mezi Českými Budějovicemi a Slezským FC Opava bude sehráno oproti původnímu termínu ve středu 5. října 2016 od 17 hodin. Zápas bude v přímém přenosu vysílat stanice ČT sport.
10.9.Béčko vyhrálo na HanéDivizní rezerva Slezského FC zvítězila v Nových Sadech v poměru 3:1. Po první půli sice prohrávala, ale po změně stran dokázala skóre třemi góly otočit.
Nové Sady – SFC Opava B 1:3 (1:0)
Branky Opavy: 56. a 88. Pavelka, 80. Gebauer.
10.9.Starší dorost prohrál ve ZlíněOpavská devatenáctka na zlínské půdě neuspěla. Na soupeřově trávníku prohrála těsným poměrem 0:1.
FC FASTAV Zlín – SFC Opava U 19 1:0 (1:0)
11.9.Výsledkový servis
SFC Opava U 15 – Jihlava 2:1
SFC Opava U 14 – Jihlava 0:5

Hlučín – SFC Opava U 13 6:3
Hlučín – SFC Opava U 12 4:3
12.9.Rozpis středečních utkání
FC Baník Ostrava – SFC Opava, 19.00 (Městský stadion)
SFC Opava B – TJ Valašské Meziříčí, 15.30 (u koupaliště)
SFC Opava U 15 – FC Hlučín U 15, 14.15 (Žimrovice)
SFC Opava U 14 – FC Hlučín U 14, 16.00 (Žimrovice)
12.9.Katschmarz v repre do 16 letHráč opavského výběru kategorie U 16 Lukáš Katschmarz byl dodatečně nominován na přátelské dvojutkání české reprezentace U 16 s Polskem. Zápasy se odehrají 13. září v 17:00 v Karviné a 15. září od 15 hodin v Novém Jičíně. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně sportovního štěstí!
13.9.Kirschner v reprezentaci U 15V nominaci výběrového kempu nově tvořící se české reprezentace, který se uskuteční v době od 20. září – 22. září v Otrokovicích, se dostalo i na hráče Slezského FC Tomáše Kirschnera. Gratulujeme a držíme palce!
14.9.Rozpis středečních utkání
15.9.Výsledky mládeže
SFC Opava U 15– FC Hlučín U 15 5:2
SFC Opava U 14 – FC Hlučín U 14 1:4
15.9.Delegace rozhodčíchNa sobotní utkání Slezského FC s Vlašimí byla nominována tato trojice rozhodčích. Hlavní sudí bude Jana Adámková, které budou na čarách asistovat Pavel Vlasjuk (AR 1) a Dan Vodrážka (AR 2). Na zápase bude přítomen také delegát fotbalové asociace Ivo Chytil a technický delegát Václav Andrejs.