V prosinci 2016 byly zveřejněné tyto aktuality

20.12.Fanshop přes Vánoce uzavřenFanshop Slezského FC bude od 23. prosince 2016 do 2. ledna 2017 uzavřen. Děkujeme za pochopení.
16.12.Prodej propagačních předmětůNa vánoční exhibici Slezského FC si budete moci zakoupit kalendáře SFC či nové produkty z fanshopu (např. kulichy, klíčenky, pleskačky, atp.). Prodávat se začne v 15.30. Zároveň budete mít možnost se zaregistrovat do programu Cashback Card.
12.12.Vánoční zápas v 16 hodinVánoční utkání Slezského FC se sehraje již před Štědrým dnem. Na programu je v sobotu 17. prosince od 16:00. Zápas se odehraje na umělé trávě v Opavě-Kylešovicích.
7.12.Vyklický chytal za sedmnáctkuVe druhém přípravném utkání v Podgorici s Černou Horou prohráli čeští reprezentanti do 17 let 1:2. Ve druhé půli nedokázali bez vyloučeného Kušeje udržet jednobrankový náskok z prvního poločasu. Celý zápas za českou sedmnáctku odchytal opavský brankář Jan Vyklický.