V květnu 2016 byly zveřejněné tyto aktuality

31.5.Jedenáctka vyrazí do NěmeckaHráči SFC Opava kategorie U 11 ročníku narození 2005 se díky spolupráci SFC Opava a SK Sipa Sport zúčastní ve dnech 3. – 5. června mezinárodního turnaje v kopané konaného v německém Hannoveru. Tohoto prestižního turnaje se zúčastní 64 týmů z 18 zemí. Mimo jiné Hamburger SV, Besiktas Istanbul, Benfica Lisabon, FC Sevilla a řada dalších.

Opavští chlapci ve skupině narazí na anglický Manchester City, polský Zaglebie Lubin či japonský FC Kaetu. Naše naděje se loučí s kategorií mladších přípravek a tento turnaj je jim odměnou za dosavadní tréninkovou píli. Jménem SFC Opava přejeme klukům co nejhezčí sportovní zážitek a doufáme v dobrou reprezentaci klubu nejen na sportovním poli.
29.5.Výsledky mladších žáků
FK Šumperk U 13 – SFC Opava U 13 3:23
FK Šumperk U 12 – SFC Opava U 12 3:21
29.5.Výsledky mladšího dorostu
MFK Frýdek Místek U 17 – SFC Opava U 17 1:4
MFK Frýdek Místek U 16 – SFC Opava U 16 3:2
28.5.Starší dorost podlehl SlováckuOpavská devatenáctka prohrála na půdě Slovácka v poměru 0:1. Jediný gól utkání vstřelil po hodině hry domácí Kubala.
27.5.Další start KatschmarzeVe druhém utkání ČR 15 – Ukrajina 15 nastoupil hráč opavské patnáctky Lukáš Katschmarz od 59. minuty. Utkání skončilo totožným výsledkem jako první duel – 2:2.
27.5.Helebrand a Janetzký do ČínyNa mezinárodní turnaj Panda Cup v Číně povolalo do nově tvořící se reprezentace do dvaceti let trenérské duo Svědík, Saňák i dva odchovance Slezského FC a členy opavské devatenáctky Jakuba Janetzkého a Matěje Helebranda. Český národní tým se ve dnech 10. 6. – 20. 6. postupně utká s výběry Číny, Chorvatska a Japonska. Oběma nominovaným gratulujeme!
26.5.Výsledky mladších žáků
SFC Opava U13 – HFK Olomouc 22:1
SFC Opava U12 – HFK Olomouc 28:4
26.5.Katschmarz v reprezentaciV prvním ze dvou přátelských utkání reprezentace U 15 nastoupil opavský hráč Lukáš Katschmarz v základní sestavě a odehrál 55 minut. Podílel se tak na remíze 2:2 proti celku Ukrajiny. Dnes se od 16 hodin střetnou oba týmy v odvetě v Sokolově.
24.5.Devatenáctka zdolala BrnoStarší dorostenci Slezského FC na hřišti za koupalištěm porazili brněnskou Zbrojovku v poměru 5:2. Branky Opavy: Adam Helebrand 2, Berger 2 (jeden z pen.), Adamovský.
23.5.Nadcházející programV úterý 24. 5. 2016 od 15 hodin na hřišti u koupaliště vyzvou hráči SFC Opava U 19 stejně staré vrstevníky FC Zbrojovka Brno v rámci 34. kola 1. dorostenecké ligy.

Ve středu 25. 5. 2016 se pak v dohrávce 30. kola MSD – sk. E – přestaví celek SFC Opava proti FK Krnov. Utkání se odehraje na hlavním hřišti Městského stadionu SFC Opava od 17 hodin.
23.5.Výsledky mladších žáků
SFC Opava U13 – Vítkovice 2:4
SFC Opava U12 – Vítkovice 6:13
22.5.Výsledky starších žáků
SFC Opava U15 – Zlín 1:3
SFC Opava U14 – Zlín 1:2
22.5.Rezerva uspěla v Nových SadechDivizní béčko Slezského FC otočilo utkání v Nových Sadech, kde brzy prohrávalo. V 57. minutě však po trefách Uvíry s Vránou Opava vedla 2:1. V závěru domácí srovnali a zdálo se, že duel skončí remízou. V poslední minutě ale Uvíra svým druhým zásahem trefil opavskou výhru.
21.5.Starší dorost bodoval v HradciDevatenáctka veze bod z Hradce. Opavští mladíci na jeho půdě sice od čtvrté minuty po trefě Vukčeviče prohrávali, ale dvěma góly Matěje Helebranda skóre otočili a vedli. V závěru však domácí srovnali na konečných 2:2
21.5.Výsledky mladšího dorostu
SFC Opava U17 – MFK Karviná 4:0
SFC Opava U16 – MFK Karviná 4:2
20.5.Výsledky starších žáků
Hlučín – SFC Opava U 15 1:6
Hlučín – SFC Opava U 14 3:0
18.5.Katschmarz v repreLukáš Katschmarz, hráč SFC Opava U 15 byl nominován trenérem českého reprezentačního výběru do 15 let Václavem Černým na přátelské dvojutkání proti stejně starému týmu Ukrajiny, které se uskuteční ve dnech 24. 5. a 26. 5. v Karlových Varech a Sokolovu. Gratulujeme!
15.5.Rezerva podlehla PetřkovicímDivizní rezerva Slezského FC prohrála domácí utkání s Petřkovicemi v poměru 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil už po dvou minutách hostující Burian.
15.5.Výsledky mladších žáků
SFC Opava U 13 – FC Hlučín 14:5
SFC Opava U 12 – FC Hlučín 17:2
14.5.Devatenáctka porazila KarvinouStarší dorostenci Slezského FC si na hřišti za koupalištěm poradili s Karvinou, kterou zdolali v poměru 1:0. Jediný gól utkání vstřelil Adam Helebrand.
SFC Opava U 12 – Viktorie Přerov 20:1
10.5.Utkání rezervy přeloženoDivizní utkání mezi béčkem Slezského FC a Krnovem bylo po dohodě obou klubů přeloženo z 11. 5. na 25. května v 17 hodin. Hrát se bude na hřišti v Chlebičově.
10.5.Starší dorost porazil SlaviiOpavská devatenáctka si na hřišti za koupalištěm poradila s výběrem pražské Slavie v poměru 2:0. Skóre otevřel v první půli Adamovský, v závěru pojistil vítězství Slezanů gólem z penalty Matěj Helebrand.
9.5.Výsledky mladších žáků
Frýdek-Místek – SFC Opava U 13 6:3
Frýdek-Místek – SFC Opava U 12 9:2
9.5.Program mládežeV úterý 10. května ve 14 hodin se starší dorostenci Slezského FC utkají v dohrávce 30. kola Celostátní dorostenecké ligy s pražskou Slavií. Zápas bude sehrán na hřišti u koupaliště.

Svá dvojutkání ve středu 11. května odehrají také mladší dorostenci. Jejich soupeřem bude Jihlava. Sedmnáctka hraje ve 14 hodin, duel šestnáctky má úvodní výkop v 16:00.

Mladší žáci U 13 se na umělce v Opavě-Kylešovicích střetnou ve středu 11. května s Přerovem (15.00), dvanáctka nastoupí proti svým přerovským vrstevníkům na stejném místě od 16.30.
8.5.Kuzmanovič má potomkaČerstvý přírůstek do rodiny hlásí opavský útočník Nemanja Kuzmanovič. Dnes ráno se mu narodil syn Luka. Měří 49 centimetrů, váží 3300 gramů a má se čile k světu. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví!
8.5.Devatenáctka padla v JablonciStarší dorostenci Slezského FC prohráli na půdě Jablonce těsně 0:1. Nedařilo se ani rezervě, která podlehla Velkým Karlovicím v poměru 0:2.