Sparta Brno – SFC Opava U15 1:1
Sparta Brno – SFC Opava U14 2:2
SFC Opava U13 – Vítkovice 10:2
SFC Opava U12 – turnaj Bílovec (4. místo)
29.2.Starší dorostenci hostí SpartuV prvním jarním domácím utkání 1. dorostenecké ligy přivítá opavská devatenáctka pod vedením trenéra Aloise Skácela suverénně vedoucí celek soutěže AC Sparta Praha. Utkání má výkop v úterý 1. března ve 13.15. Hrát se bude na umělé trávě v Opavě-Kylešovicích.
27.2.Slezský FC porazil BorčiceOpavští fotbalisté generálku zvládli a poradili si s ambiciózním slovenským klubem z Borčic v poměru 4:1. Góly Opavy: Mrázek, Kuzmanovič, Grussmann, Schaffartzik.
25.2.V sobotu nejspíše za koupákemSlezský FC v sobotu 27. února vyzve v generálce Iskru Borčice. Utkání startuje ve 14 hodin. Hrát se bude na hřišti za koupalištěm. V případě nepříznivého počasí se zápas odehraje na umělce v Opavě-Kylešovicích.
25.2.Helebrand s Janetzkým v repreOpavští hráči Jakub Janetzký a Matěj Helebrand se podíleli na výhře reprezentační devatenáctky v přátelském utkání proti Turecku v poměru 3:2. V tureckém Beleku odehrál Jakub Janetzký první půli. Helebrand se do hry dostal ve 22. minutě a odehrál zbytek utkání.
23.2.Čtrnáctka třetí na HanéStarší žáci Slezského FC kategorie U14 pod vedením trenéra Jana Doseděla absolvovali v Olomouci turnaj na umělé trávě, kde obsadila velmi dobré třetí místo.

Výsledky opavských zápasů: SFC - Karviná 0:0, SFC - Slovácko 1:1, SFC - Sigma Olomouc 1:6, SFC - Třebíč 2:1.

Konečné pořadí: 1. Slovácko, 2. Sigma Olomouc, 3. SFC Opava, 4. Třebíč, 5. Karviná.
21.2.Výsledky žákovských týmůSFC Opava U15 - SFC Opava U16 0:6 (0:1)
SFC Opava U14 - turnaj Olomouc (3. místo)
SFC Opava U13 - turnaj Zabrze pro U14 (6. místo)
SFC Opava U13 a U12 - utkání v Žilině zrušeno (sněhová kalamita)
20.2.Příprava: Opava - Tychy 2:0Fotbalisté Slezského FC v přípravě porazili polského soupeře GKS Tychy v poměru 2:0. V Bílovci se trefili Přichystal s Mrázkem.
20.2.Devatenáctka veze bodStarší dorostenci Slezského FC zahájili jarní část sezony na půdě Mladé Boleslavi, kde si v první půli vytvořili dvoubrankový náskok. O ten ale ve druhém poločase přišli a remizovali 2:2. Branky Opavy: A. Helebrand, Berger.
18.2.V reprezentaci i JanetzkýVedle Matěje Helebranda byl k přátelskému utkání české reprezentační devatenáctky proti Turecku, které se odehraje 25. 2. v tureckém Beleku, dodatečně nominován také opavský záložník Jakub Janetzký.
15.2.Výsledky mládežePřinášíme výsledkový servis z utkání mládežnických celků Slezského FC.

MSK Žilina U 19 – SFC Opava U 19 2:2 (Vrána, Kirschner)
1. SK Prostějov U 17 – SFC Opava U 17 2:3
1. SK Prostějov U 16 – SFC Opava U 16 2:5
MŠK Žilina U 15 – SFC Opava U 15 0:1
MŠK Žilina U 14 – SFC Opava U 14 1:0
15.2.Helebrand povolán do repreK přátelskému utkání Turecko U 19 – ČR U 19, které se odehraje 25. 2. v tureckém Beleku, byl nominován Matěj Helebrand, člen širšího kádru áčka Slezského FC a kapitán opavské devatenáctky. Mezi náhradníky rovněž figuruje i jméno dalšího opavského hráče Jakuba Janetzkého.
13.2.Klajmon s Devátým přijatiTrenéři Slezského FC Pavel Devátý (U19) a Marcel Klajmon (U13) úspěšně absolvovali přijímací řízení na trenérskou licenci UEFA A. Gratulujeme a přejeme úspěšné absolvování kurzu. Více podrobností naleznete v tomto článku.
13.2.Slezský FC vyhrál v KroměřížiOpavští fotbalisté v dalším přípravném utkání zvítězili na půdě Kroměříže v poměru 2:0. Skóre otevřel Tomáš Mrázek a druhý gól vstřelil v závěru Václav Jurečka.
6.2.Devatenáctka porazila BenešovStarší dorostenci Slezského FC si na umělce v Kravařích poradili s výběrem divizního Dolního Benešova v poměru 2:0. Oba góly vstřelil v závěru Kirschner.
6.2.Starší žáci hráli s GwarkemProti polskému soupeři Gwarek Zabrze nastoupily obě kategorie starších žáků. Opavská patnáctka zvítězila v poměru 5:2, jejich mladší kolegové s Gwarkem po stejném výsledku prohráli.
6.2.Béčko podlehlo MohelniciDivizní rezerva Slezského FC nestačila na Mohelnici, kde prohrála v poměru 1:2. Jediný gól Opavy vstřelil Uvíra.
5.2.Valná hromadaValná hromada Slezského fotbalového clubu Opava a.s. se uskuteční úterý 8. března 2016 od 11 hodin v kanceláři primátora Statutárního města Opavy. Pozvánku ve formátu .PDF si můžete stáhnout kliknutím zde.