V dubnu 2016 byly zveřejněné tyto aktuality

30.4.Výsledky starších žáků
Baník Ostrava – SFC Opava U 15 0:1
Baník Ostrava – SFC Opava U 14 2:1
28.4.Změna termínuZ důvodu finálového utkání MOL Cupu dne 18. května 2016, bude 28. kolo Fotbalové národní ligy sehráno o den dříve. Slezský FC se tak na Hané v utkání proti rezervě olomoucké Sigmy představí už v úterý 17. května 2016 od 17 hodin.
24.4.Výsledky mladších žáků
Hranice – SFC Opava U 13 3:15
Hranice – SFC Opava U 12 1:20
23.4.Patnáctka na Premier CupuStarší žáci Slezského FC kategorie U15 bojují na Premier Cupu. Níže přinášíme dosavadní výsledky opavského týmu.

Fotbal Třinec U 12 – SFC Opava U 12 4:12
9.4.Devatenáctka na BazalechStarší dorostenci dnes odehrají derby proti ostravskému Baníku na travnatém hřišti na Bazalech. Utkání startuje v 10.30.
9.4.Devatenáctka veze bod z BazalůStarší dorostenci Slezského FC na Bazalech remizovali s ostravským Baníkem 2:2. Opavští sice po první půli vedli 2:0, jenže ve druhém poločase se Ostravanům povedlo srovnat na konečných 2:2. Branky Opavy: 26. Pavelka, 34. Adamovský.
9.4.Výsledky starších žáků
SFC Opava U 15 – FC Hlučín U 15 6:2
SFC Opava U 14 – FC Hlučín U 14 2:2
8.4.S Táborskem v 19 hodinUtkání 23. kola Fotbalové národní ligy mezi Slezským FC Opava a a výběrem Táborska se po dohodě zástupců SFC Opava a BK Opava vzhledem k časové kolizi s basketbalovým utkáním posouvá na 19 hodin.
7.4.Dohrávky mladších žáků
Baník Ostrava - SFC Opava U 13 3:13
Baník Ostrava - SFC Opava U 12 16:7
5.4.Zápas v Hradci na ČT sportDošlo ke změně termínu 24. kola Fotbalové národní ligy. Utkání na hřišti Hradce Králové sehraje Slezský FC oproti původnímu termínu již v sobotu 23. dubna 2016 od 11 hodin. Zápas bude v přímém přenosu vysílat stanice ČT sport.
3.4.Výsledky žákovských týmůFrýdek-Místek – SFC Opava U 15 2:0
Frýdek-Místek – SFC Opava U 14 1:1
SFC Opava U 13 – MFK Karviná 13:5
SFC Opava U 12 – MFK Karviná 26:4
2.4.Starší dorost porazil SigmuDevatenáctka Slezského FC dokázala otočit bitvu s olomouckou Sigmou. Opavští sice prohrávali po první půli 0:1, v závěru ale Vrána dvěma zásahy skóre otočil a Opava slaví další důležité vítězství.