V září 2016 byly zveřejněné tyto aktuality

30.9.Delegace rozhodčíchNa sobotní utkání mezi SFC Opava a 1. SK Prostějov byli nominováni jako hlavní rozhodčí Vojtěch Severýn, AR 1 Petr Caletka a AR 2 Adam Horák. Delegátem utkání je Jaroslav Kubíček a technickým delegátem Petr Mikel.

FC Dolní Benešov – SFC Opava B 1:0
22.9.Komuniké disciplinární komiseDisciplinární komise LFA se na svém jednání zabývala událostmi v rámci utkání FNL mezi ostravským Baníkem a Slezským FC. Opavský klub byl za vulgarismy, pronesení a použití pyrotechniky a poškození zařízení stadionu potrestán finanční pokutou ve výši 20 000 Kč.
Opavský hráč Jan Žídek dostal za červenou kartu na Žižkově nepodmíněnou stopku jedno utkání. Kompletní znění celého komuniké naleznete pod tímto odkazem.

SFC Opava U 12 – FC Baník Ostrava U 12 2:4
17.9.Devatenáctka porazila JihlavuStarší dorostenci Slezského FC si v deštivém počasí na hřišti za koupalištěm poradili s Jihlavou v poměru 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v první půli Tomáš Fusek.
16.9.Slezský FC na disciplinárceS Opavou bylo po středečním derby s ostravským Baníkem zahájeno disciplinární řízení. „Předvolali jsme si oba kluby. Důvodem je závažnost chování fanoušků obou klubů, které podle disciplinárního řádu může být potrestáno v případě Ostravy pokutou až do výše deset milionů korun nebo uzavřením stadionu a v případě hostující Opavy pokutou až do výše pěti milionů korun,“ uvedl předseda disciplinární komise Ligové fotbalové asociace Richard Baček.
16.9.Katschmarz v základuOpavský hráč Lukáš Katschmarz nastoupil v druhém přípravném utkání reprezentační šestnáctky proti stejně starému výběru Polska v základní sestavě a přispěl k remíze 1:1. Ze hřiště odstoupil v 53. minutě. Na záznam z utkání se můžete podívat zde.
15.9.Výsledky mládeže
SFC Opava U 15– FC Hlučín U 15 5:2
SFC Opava U 14 – FC Hlučín U 14 1:4
15.9.Delegace rozhodčíchNa sobotní utkání Slezského FC s Vlašimí byla nominována tato trojice rozhodčích. Hlavní sudí bude Jana Adámková, které budou na čarách asistovat Pavel Vlasjuk (AR 1) a Dan Vodrážka (AR 2). Na zápase bude přítomen také delegát fotbalové asociace Ivo Chytil a technický delegát Václav Andrejs.
14.9.Rozpis středečních utkání
FC Baník Ostrava – SFC Opava, 19.00 (Městský stadion)
SFC Opava B – TJ Valašské Meziříčí, 15.30 (u koupaliště)
SFC Opava U 15 – FC Hlučín U 15, 14.15 (Žimrovice)
SFC Opava U 14 – FC Hlučín U 14, 16.00 (Žimrovice)
13.9.Kirschner v reprezentaci U 15V nominaci výběrového kempu nově tvořící se české reprezentace, který se uskuteční v době od 20. září – 22. září v Otrokovicích, se dostalo i na hráče Slezského FC Tomáše Kirschnera. Gratulujeme a držíme palce!
12.9.Rozpis středečních utkání
12.9.Katschmarz v repre do 16 letHráč opavského výběru kategorie U 16 Lukáš Katschmarz byl dodatečně nominován na přátelské dvojutkání české reprezentace U 16 s Polskem. Zápasy se odehrají 13. září v 17:00 v Karviné a 15. září od 15 hodin v Novém Jičíně. Gratulujeme k nominaci a přejeme hodně sportovního štěstí!
11.9.Výsledkový servis
SFC Opava U 15 – Jihlava 2:1
SFC Opava U 14 – Jihlava 0:5

Hlučín – SFC Opava U 13 6:3
Hlučín – SFC Opava U 12 4:3
10.9.Béčko vyhrálo na HanéDivizní rezerva Slezského FC zvítězila v Nových Sadech v poměru 3:1. Po první půli sice prohrávala, ale po změně stran dokázala skóre třemi góly otočit.
Nové Sady – SFC Opava B 1:3 (1:0)
Branky Opavy: 56. a 88. Pavelka, 80. Gebauer.
10.9.Starší dorost prohrál ve ZlíněOpavská devatenáctka na zlínské půdě neuspěla. Na soupeřově trávníku prohrála těsným poměrem 0:1.
FC FASTAV Zlín – SFC Opava U 19 1:0 (1:0)
9.9.Na jihu Čech před kamerami ČTUtkání 10. kola Fotbalové národní ligy mezi Českými Budějovicemi a Slezským FC Opava bude sehráno oproti původnímu termínu ve středu 5. října 2016 od 17 hodin. Zápas bude v přímém přenosu vysílat stanice ČT sport.
8.9.Výsledky starších žáků
Sigma Olomouc – SFC Opava U 15 5:2
Sigma Olomouc – SFC Opava U 14 7:2
7.9.V krajském výběru také OpaváciV nominaci na miniturnaj MSKFS ročníku U 15 a U 14, který bude odehrán 13. září 2016, se objevili rovněž hráči Slezského FC. V kategorii U 15 Tomáš Kirschner, Michal Hanel, Vítězslav Knapp, Dominik Kuča a Kamil Zbořil a v kategorii U 14 Tomáš Rataj a Jaromír Blažej. Všem nominovaným gratulujeme!
6.9.Středeční zápasy mládeže
Sigma Olomouc U 15 – SFC Opava U 15, 15.00 (hřiště Řepčín)
Sigma Olomouc U 14 – SFC Opava U 14, 16.45 (hřiště Řepčín)
5.9.Opaváci v reprezentaci Druhé přátelské utkání české reprezentace do 20 let se stejně starým výběrem Nizozemska skončilo remízou 1:1, ke které přispěli také hráči Slezského FC Opava. Matěj Helebrand odehrál v základní sestavě 80 minut a Jakub Janetzký jako střídající hráč strávil na hřišti 20 minut. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci opavského klubu!
4.9.Rezerva padla v HavířověDivizní béčko Slezského FC nestačilo na Havířov, kde prohrálo v poměru 0:1. O výhře domácích fotbalistů rozhodl ve 22. minutě Skoupý.
3.9.Výsledkový servis
SFC Opava U 15 – Sigma Olomouc 0:2
SFC Opava U 14 – Sigma Olomouc 1:9
Frýdek-Místek – SFC Opava U 13 7:5
Frýdek-Místek – SFC Opava U 12 5:4
2.9.Aktivity den v BreděV opavském obchodním centru Breda & Weinstein se uskutečnil veletrh volnočasových aktivit. Slezský FC na něm reprezentovali žáci kategorie U 13 pod vedením trenéra Martina Kavana. Fotogalerie z akce na Facebooku
2.9.Utkání s Žižkovem v televiziZápas 8. kola Fotbalové národní ligy mezi Viktorií Žižkov a Slezským FC Opava bude vysílat v přímém přenosu Česká televize. Z toho důvodu došlo ke změně termínu, kdy oproti původnímu plánu bude utkání sehráno ve středu 21. září od 17 hodin. Tímto vzniká kolize s duelem 3. kola MOL Cupu, které měla Opava v tentýž den sehrát na půdě Slovácka. O náhradním termínu pohárového zápasu kluby jednají.
1.9.Výsledky starších žáků
SFC Opava U 15 – MFK Frýdek Místek 3:2 (Branky Knapp 2, Latoň)
SFC Opava U 14 – MFK Frýdek Místek 0:3
1.9.Janetzký a Helebrand v repreV prvním přátelském utkání mezi nizozemskou dvacítkou a stejně starým reprezentačním výběrem České republiky nastoupili také hráči Slezského FC. Jakub Janetzký odehrál 60 minut, Matěj Helebrand si zahrál půlhodinu. Zápas skončil výhrou mladých Oranjes v poměru 4:1.