Paráda! Devatenáctka vyhrála na Baníku

21.02.2015, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
O S T R A V A - Dobrou práci odvedla naše devatenáctka. Svěřenci trenéra Aloise Skácela zvítězili v Ostravě nad domácím Baníkem a do tabulky Dorostenecké ligy si připsali cenné tři body.
40.kolo, sobota 21.2.2015, 11:00
Ostrava Ostrava
1:2

Lasák – Vitoul, Farský, Češek, M. Helebrand – Rolný, Žingor, Berger (88. Rychlý) – Adamovský (75. Večerek), A. Helebrand, Kirschner (60. Košárek). Trenér Alois Skácel.

Branky Opavy: Adamovský, M. Helebrand.

Opava už od prvních minut naznačovala, že se na jaře bude o záchranu rvát. Baník byl její aktivitou zaskočen. Už po pěti minutách hry mohl skóre otevřít Adamovský, na ostravského gólmana ale nevyzrál.

„Nebyla to jeho jediná šance,“ řekl kouč Alois Skácel. Našim klukům vyšel výborně závěr prvního poločasu. Běžela 37. minuta, Berger vyslal centr do vápna a Adamovského hlavička byla gólová.

Za další tři minuty opět centroval Berger, Farský míč naservíroval Matěji Helebrandovi, který zvyšoval na 0:2.

Baník po přestávce přidal. Měl i šanci, kterou neproměnil a i když se mu podařilo snížit, na body nedosáhl.

„Odehráli jsme výborné utkání. Vyšel nám první poločas, ve druhém nás soupeř přitlačil, ale naštěstí se mu podařilo dát jen jeden gól. Vítězství je zasloužené, nyní ho musíme potvrdit ve středu proti Karviné,“ zhodnotil utkání Alois Skácel.