Opava měla kopec smůly, Brno mohla porazit

16.01.2016, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
V Y Š K O V - Tak to se hned nevidí, opavští fotbalisté ve svém druhém utkání Tipsport ligy proti ligovému Brnu hned šestkrát orazítkovali brankovou konstrukci. Byť si to nezasloužili, nakonec prohráli. Trenér Jan Baránek nasadil útočníka Pavla Lapeše, který naposledy působil ve Znojmě.
příp., sobota 16.1.2016, 11:00
1:2
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
Květon (46. Lasák) – Vacek (46. M. Helebrand), Simerský, Žídek, Schaffartzik – Grussmann (46. Machálek), Jursa (46. Janetzký), Mozol (70. Jursa), Jurečka (46. Duda) – Kuzmanovič (46. Pyclík), Lapeš (46. Mrázek). Trenér: Jan Baránek

Doležal (46. Melichárek) – Timofejevs (46. Šural), Košťál (46. P. Buchta), Malík, Keresteš (46. Janoščin) – Zoubele (61. Weber), Weber (46. Frelih), Zavadil (45. Kučera), Lacko, Lutonský – Přichystal. Trenér: Václav Kotal

Branky: 46. Pyclík – 38. Zavadil, 76. Přichystal.
Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Škrobák.

Prvních patnáct minut celkem nudilo. Pak se poprvé projevil „Opavák“ Pavel Zavadil, jeho pokus byl ztečován na rohový kop. Opava nezůstávala pozadu. Po Mozolově vysunutí se sám před Doležalem ocitl Kuzmanovič, místo toho, aby si balon potáhl, volil slabou střelu do náruče brněnského gólmana. O chvíli později už byl k vidění první gól, když se po pěkné akci prosadil Pavel Zavadil. Opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, bohužel Kuzmanovič jen orazítkoval břevno.

Začátek druhé půle patřil Opavě. Nejdříve pálil aktivní Mrázek, jehož ránu vytlačil Melichárek na tyč, odražený balon ale dorazil do sítě Pyclík – 1:1. O pár vteřin později vychytal Lasák Kučeru a pak začalo zvonit. Nejdříve hlavičkoval do břevna Žídek, následně pálil do tyče Pyclík. Tentýž hráč pak střílel z dobré pozice vedle. Bohužel na druhé straně šel do brejku Přichystal a hokejový blafák přetavil ve druhý gól. Opava prahla po vyrovnání, vstřelit gól ji ale nebylo přáno, Mrázkova střela skončila na tyči a Janetzkého ránu vytáhl gólman na roh.

„V prvním poločase jsme byli fotbalovější, vypracovali jsme si dvě, tři čisté šance, bohužel gól jsme nedali. Naopak Brno jeden brejk proměnilo. Po přestávce jsme srovnali, mohli jsme i vyhrát, bohužel trefujeme brankové konstrukce,“ posteskl si Jan Baránek a dodal: „Měli jsme na to, abychom získali cenný skalp ligového Brna, které nastoupilo v silné sestavě.“