Opava porazila Vítkovice, mohla vyhrát i větším rozdílem

02.07.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Štěpánkovice – V neděli se opavským fotbalistům dařilo. Před početnou diváckou návštěvou a na výborně připraveném hřišti porazili Vítkovice v poměru 2:0.
příp., neděle 2.7.2017, 17:00
2:0
Vítkovice Vítkovice
I. poločas: Fendrich – Hrabina, Kolísek, Žídek, Stříž – Schaffartzik – Jursa, Zavadil, Zapalač – Smola, Jurečka.
II. poločas: Šrom – M. Helebrand, Simerský, Radić, Čelůstka – Rychlý – Strnad, Mozol, Baranek – Kuzmanovič, Puškáč. Trenér: Roman Skuhravý.

Květon – Cverna, Honiš (46. Kotouč), Mikula, Hýbl – Bzirský, Matěj, Ožvolda, Dramé (46. Szotkowski), Vichta (27. Kučera) – Mrázek. Trenér: Roman West.

Branky: 20. Jurečka, 90+1. Strnad.
Rozhodčí: Proske – Kotík, Kotala.
Diváci: 1100

První gólovku měly Vítkovice, ale Fendrich tutovku Ožvoldy chytil. Na druhé straně přišel centrovaný míč od Jursy a Jurečka otevřel skóre. Tentýž hráč mohl vedení navýšit, jenomže jeho pokus o blafák Květon vystihl. Ještě předtím střílel nebezpečně Mrázek.

Opavští byli lepším týmem, což prokázali i ve druhém poločase. Velké tutovky měli Puškáč s Kuzmanovićem. Gól měl na kopačce Mozol, který netrefil prázdnou branku. Na konečných 2:0 upravil v první minutě nastavení Strnad.

Už ve středu hraje Opava v Žimrovicích proti Odře Opole a v sobotu na hřišti Kravař proti Karviné.