Béčko vyhrálo v Hranicích, tři body trefil Swiech

15.04.2018, autor Redakce
Opava – Béčko SFC po porážce ve Frýdlantu bylo tentokrát stoprocentní. Díky brance Jakuba Swiecha vyhrálo v Hranicích 1:0.
21.kolo, sobota 14.4.2018, 15:30
Hranice Hranice
0:1

Lasák – Kolísek, Svozil, Swiech – Večerek (70. Hurta), Rychlý, Grussmann, Berger, Socha (70. Litwiak) – Kotlík (81. A. Helebrand), Vrána. Trenér: Lukáš Černín.

Branka: 76. Swiech.
Rozhodčí: Kovarčík – Lysák, Smýkal.
ŽK: Kušner, Kundrát, Lasovský – Svozil, Rychlý, Kolísek.
Diváci: 155

Trenér Lukáš Černín vsadil na hru s třemi obránci. „Vzhledem k tomu, že s námi hrál Jarda Svozil, se tato varianta nabízela,“ vysvětloval opavský kouč.

V prvním poločase byly k vidění šance na obou stranách. Dvě největší Opavské měli Večerek s Vránou. Ani jeden ale brankáře Tomečku nepřekonali. „Hranice v jednom případě trefily brankovou konstrukci,“ doplnil Černín.

Po přestávce měla Opava tlak, který korunovala gólem v 76. minutě. Po faulu na Grussmanna kopal standardní situaci Swiech a míč zatočil šikovně přes zeď.

„Měli jsme fyzicky navrch. Kromě gólu jsme se dostali i do dalších šancí, ty největší měli Helebrand a Litwiak. Vítězství je zasloužené,“ uzavřel Lukáš Černín.