Rezerva veze tři body z Heřmanic, Jankauskas dal dva góly

28.10.2018, autor Redakce | foto: Deník / František Géla
Heřmanice – Opavské béčko sice dostalo v Heřmanicích rychlý gól, ale ještě do poločasu výsledek otočilo. Slezský FC nakonec vyhrál 4:2.
13.kolo, sobota 27.10.2018, 14:30
Heřmanice Heřmanice
2:4
SFC Opava B SFC Opava B

Hub – Dybal, Vrána (57. Socha), Swiech, Večerek – Fusek (57. Darmovzal), Souček (70. Hluchý), Kuzník, Jankauskas – A. Helebrand, Veselý. Trenér: Lukáš Černín.

Branky: 1. Půda, 83. Opata – 13. Swiech, 15. a 67. Jankauskas, 39. Fusek.
Rozhodčí: Kotala – Krupa, Dudek.
ŽK: Tomšů, Strojek, Mlčoch, Půda – Dybal, Swiech, Veselý, Kuznik.
ČK: 52. Andrejko (Heřmanice).

Diváci: 100

Hned v úvodu udělali hosté chybu v rozehrávce a Půda otevřel skóre. „Začátek se nám nepovedl, ale věděli jsme, že soupeř je zranitelný v defenzivě,“ řekl opavský trenér Lukáš Černín.

Brzy bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu prodloužil Veselý balon na Swiecha, a ten překonal brankáře Andrejka. „Vzápětí jsme dali druhý gól a do poločasu přidali třetí,“ pokračoval kouč SFC.

V 52. minutě běžel sám na Andrejka Fusek, domácí brankář ho před vápnem fauloval a zápas pro něj skončil. „V přesilovce jsme přidali ještě jednu branku a zápas kontrolovali. Domácí po individuální akci už jen kosmeticky upravili výsledek,“ doplnil Lukáš Černín.