První barážový duel na Městském stadionu rozhodl již v úvodu zápasu Roman Květ.
Digaňa – Celba, Didiba, Žídek (C), Janoščín – Macháček, Darmovzal – Šigut, Pikul, Helešic – Rataj.

Valeš – Krch, Křapka, Vondra – Dostál (C), Petrák, Květ, Kovařík – Hronek – Puškáč, Chramosta.

Branky: Květ
ŽK: Krch, Petrák, Kovařík, Valeš
Rozhodčí: Černý – Kubr, Kříž

+83+83+83

Do prvního barážového duelu vstoupili lépe hosté, kteří se již ve 4. minutě dostali do vedení po hlavičce Květa, který si našel centr Dostála. Po obdrženém gólu nicméně převzali iniciativu domácí a začali postupně ohrožovat Valeše v bráně hostů. Největší šanci domácích v prvním poločase vypracoval Šigut, který se skvěle uvolnil na právě straně a předložil míč Ratajovi, který však z hranice malého vápna bohužel přestřelil. V dalším průběhu prvního poločasu se pak ke střele dostal také Bartosz Pikul, ale s jeho pokusem si Valeš poradil. I přes zvýšenou aktivitu domácích, tak již v první půli další gól nepadl.

Do druhého poločasu vstoupili lépe znovu domácí, kteří navázali na konec první půle. Zhruba po hodině hry se po faulu na Celbu se k přímému volnému kopu, z nebezpečné pozice, postavil Matěj Helešic, který však orazítkoval pouze tyč hostující brány. Bohemka se v druhém poločas k ohrožení domácí brány příliš nedostala. Zahrozila pouze několika poklusy ze střední vzdálenosti. Ani jeden z nich ale domácí bránu přímo neohrozil. Opava se i nadále ve zbytku zápasu tlačila do zakončení a dokázala si vytvořit i několik slibných příležitostí, Klokani ale v obraně dokázali udržet nulu a ze Slezska si tak odvážejí výhru 0:1.

Odveta je v plánu již tuto neděli, tedy 22. května, od 16:00.