Opavská sedmnáctka těsně podlehla Baníku

13.09.2013, autor Redakce
O P A V A - V 7. kole MSDL přivítali mladí Opavané prozatímního lídra soutěže z Baníku Ostrava, který dosud neztratil ani bod. V bojovném utkání nakonec zvítězil Baník, i přesto, že hrál od 20. minuty po vyloučení v početním oslabení. Slezský FC se ale dokázal prosadit jen jednou a prohrál 1:2.
16.kolo, středa 11.9.2013, 12:00
1:2
Ostrava Ostrava
Muczka – Vitoul, Tesařík, Keller, M. Helebrand – Seidler, Berger – Večerek, A. Helebrand, Petzuch – Adamovský.

Branka Opavy: Petzuch.

Radomír Hlaváč a Petr Deseyve (trenéři SFC Opava U17):

Nepodařilo se nám navázat na výkon ze druhého poločasu proti Karviné, i když jsme narazili na dosud nejlepšího soupeře. Navíc hrál Baník od 20. minuty v deseti, a my jsme nebyli schopni zbývajících šedesát minut vážněji ohrozit jejich branku.

Naše kombinace byly pomalé a bez nápadu. Po ztrátě míče jsme soupeři dávali hodně prostoru a času k rychlým přechodům do útoku, čehož využíval. Nedá se nám upřít snaha, ale scházela nám kvalita jak v přechodové, tak finální útočné činnosti, což je hlavní příčina proč jsme v utkání výsledkově neuspěli.