Šestnáctka se v Brně dlouho držela, nakonec ale vysoko prohrála

14.10.2013, autor Redakce
O P A V A - Opavská šestnáctka se o víkendu vydala do Brna, kde se utkala s tamní Zbrojovkou. V souboji s velkým favoritem se mladí fotbalisté Slezského FC dlouho statečně drželi, ale ve druhém poločase už domácí dění na hřišti zcela ovládli a vyhráli 4:0.
10.kolo, sobota 12.10.2013, 12:30
Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
4:0

Mosler (68.Kubný) – Mička, Šafrán, Hájek, Dluhoš – Mako (72.Falhar), Kuzník, Tomáško, Fojtík (50. Tilkeridis) – Vrána – Barteska (43. Vavrečka).

Lukáš Černín (trenér SFC Opava U16):

Bohužel přišla další prohra se silným soupeřem, který patří k nejlepším v soutěži. Potěšující fakt je, že první poločas byl velmi vyrovnaný a soupeře jsme hodně zlobili především z brejků. Vytvořili jsme si i šance, ale ke vstřelení gólu nám v několika případech chyběl jen kousek.

Druhý poločas už byl z naší strany slabší a soupeř nás začal přehrávat, z čehož pramenily i góly v naší síti. Kluci v zápase odvedli v rámci našich možnost místy slušnou práci, ale na kvalitu soupeře to nestačilo. Pozitivum vidíme v první půli a od tohoto výkonu je potřeba se odpíchnout do další práce.