oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Do Slezska míří Vyškov

18.08.2022, autor Redakce
Opava – Slezané se po úvodní domácí výhře nad Duklou Praha podruhé představí na svém stadionu, tentokrát proti fotbalistům Vyškova.

Slezané se ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY představili na Andrově stadionu proti rezervě Sigmy. Zápas, ve kterém byli opavští aktivnější, rozhodla Sigma v samotném závěru, když se dokázala prosadit z ojedinělé šance v 90. minutě. Slezané tak doplatili na neproměňování šancí. Po protestech byl navíc v utkání vyloučen Roman West, který se po faulu na Kramáře v pokutovém území, dožadoval penalty.

Fotbalisté Vyškova mají vynikající start do nového ligového ročníku, když se po třech kolech nacházejí na druhém místě se sedmi body. Z dosavadních třech utkání dokázali dvakrát zvítězit, když porazili Táborsko a Chrudim. Oběma soupeřům pak nadělili shodně tři branky. Navíc přidali také cennou remízu s B-týmem pražské Sparty.

Gólově prozatím táhne tým trenéra Trousila Kamerunec Fofana s Burundským útočníkem Kanakimanou. Oba dokázali vstřelit shodně tři branky. Jejich nejlepší střelec z uplynulé sezony, Ondřej Vintr, zapsal po třech odehraných zápasech jednu branku.

„Zápas to bude velice těžký. Už vloni jsme s nimi doma vyhráli jen těsně 1:0 a ke konci měl Vyškov několik šancí, kdy mohl zápas klidně otočit. U nich jsme pak vysoko prohráli. Z tohoto pohledu nás nečeká vůbec jednoduchý soupeř. Navíc vyhlásili útok na postup do první ligy a je třeba dodat, že se jim velmi povedl vstup do sezony. Vyškov dokázal získat ve třech kolech sedm bodů a jsou zatím neporaženi," uvedl trenér Roman West.