Áčko jede do Varnsdorfu, chce mu oplatit podzimní prohru

01.05.2015, autor Redakce
O P A V A - O tom, že by fotbalistům Slezského FC měla v nadcházejícím kole chybět motivace, nemůže být řeč. Čeká je sice dlouhá a vyčerpávající cesta na sever Čech do Varnsdorfu, ale prohru 0:1 z první poloviny sezony mají mnozí hráči stále v paměti. Nastal ideální čas ji svému soupeři vrátit. Utkání je naplánováno na neděli 3. května s výkopem v 17 hodin.
25.kolo, neděle 3.5.2015, 17:00
Varnsdorf Varnsdorf
2:1

Vašek – Pospěch, Mikula, Dvorník, Matěj Hrabina (82. Machálek) – Horka (64. Habusta) – Grussmann, Metelka (64. Janetzký), Schaffartzik – Mrázek, Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek.

Branky: 10. Zieris, 16. Ďurďević – 50. Mrázek.
Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Melichar.
ŽK: Kotiš – Metelka, Horka.
Diváci: 850

Opava nezačala dobře a už po šestnácti minutách prohrávala o dvě branky. Skóre otevřel hlavičkou po rohovém kopu Zieris. O šest minut později šli Severočeši do přečíslení a po přihrávce Martana zvyšoval na 2:0 Ďurďevič. Ještě do poločasu mohl snížit Kuzmanovič, který se dvakrát ocitl v dobré střelecké pozici, avšak Porcal v brance byl proti změně skóre.

Vstup do druhého poločasu vyšel Opavským. Po vysunutí Horkou se uvolnil Mrázek a snížil na 2:1. Opava se snažila o vyrovnání. Když se do míče opřel Grussmann, zachránila domácího gólmana tyč.

Po tečované ráně střídajícího Janetzkého vytáhl Porcal zákrok zápasu. V závěru vrhli Slezané všechny síly do útoku, na hrot se vysunul i brankář Vašek, bohužel gól Opavští nedali.

„Prospali jsme úvod zápasu, domácí rychle vedli. Dokázali jsme se ale zvednout, bohužel dali jsme jen jeden gól. Je to škoda, protože na bod jsme měli. Soupeř si od druhé vstřelené branky nevytvořil jedinou brankovou šanci,“ řekl k zápasu trenér Jan Baránek.