Áčko vyjíždí na jih Čech, utká se s Táborskem

02.10.2015, autor Redakce
O P A V A - Náročný týden završí svěřenci trenéra Jana Baránka na stadionu Soukeník v Sezimově Ústí. Po daleké cestě na jih Čech se v sobotu 3. října od 16 hodin postaví proti aktuálně třetímu celku tabulky Fotbalové národní ligy Táborsku, které v prozatímním průběhu soutěže ještě neprohrálo.
9.kolo, sobota 3.10.2015, 16:00
Táborsko Táborsko
2:2
Toma – Ciferský, Běloušek (55. Kotrba), Sladký, Hanzlík – Hovorka (22. Traore), Šiml, Kočí, Nešický (46. Strnad), Šiml – Slepička.

Vašek – Zd. Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka – Žídek (86. Horka) – Grussmann (69. Jurečka), Jursa, Schaffartzik – Kuzmanovič, Zb. Pospěch (81. Machálek).

Branky: 65. Traore, 75. Ciku – 24. Zd. Pospěch, 45. Zb. Pospěch. Rozhodčí: Pechanec – Arnošt, Melichar ŽK: Běloušek, Ciku, Slepička – Jursa, Vašek.
Diváci: 583

Slezané vstoupili do utkání aktivně a už po deseti minutách hry mohl skóre otevřít srbský útočník v opavských barvách Kuzmanovič, jenže po centru z pravé strany zblízka přestřelil domácí bránu. O čtvrthodiny později se už Opavští radovali. Zdeněk Pospěch dostal míč mezi dva beky a před vybíhajícím gólmanem Tomou poslal balon do sítě – 0:1.

Hned vzápětí mohl opavský tým své vedení navýšit, kdy zleva unikl táborským hlídačům rychlý Čelůstka a okamžitě odcentroval do ohně, ale domácí obrana si s jeho pasem poradila. Po ztrátě domácích se v zajímavé příležitosti objevil Schaffartzik, ale slibnou akci nedotáhl do konce.

Zahrozilo však také na druhé straně, když po půlhodině hry nechala opavská defenziva před Vaškem úplně volného Nešického, jenže ten z bezprostřední blízkosti trestuhodně překopl opavskou svatyni. V závěru první půle si však udělal v šestnáctce prostor Zbyněk Pospěch a druhým gólem ve druhém utkání za Opavu zdvojnásobil náskok hostů.

Na startu druhého poločasu však udělali domácí dvě změny v sestavě a vyplatilo se. Po hodině hry balon po autu doputoval až k Traoremu, jenž propálil hradbu těl před sebou, a snížil na rozdíl jediného gólu. O deset minut později už bylo vyrovnáno, kdy po rychlé kombinaci zamířil přesně k tyči Ciku – 2:2. Tři body mohl domácím zajistit Slepička, jenže Vašek zpacifikoval jeho nebezpečnou hlavičku, a tak se oba celky rozešly smírně.

Jan Baránek (trenér Slezského FC Opava): „První poločas nám vyšel, domácí byli neškodní, i když do jedné šance se dostali. Mohli jsme dát třetí gól a definitivně rozhodnout, jenomže se nám to nepodařilo. Táborsko šlo do rizika, a to mu vyšlo. Domácí potrestali naše chyby a vyrovnali. Mrzí mě, že jsme zápas nezvládli lépe, když jsme vedli 2:0. Na druhou stranu za stavu 2:2 mohl dát soupeř klidně třetí branku. Bod tak bereme.“