Béčko má první bod. V přestřelce remizovalo s Frýdlantem

23.08.2021, autor Redakce | FOTO: Eliška Žídková, sfc.cz
Velké Hoštice – Divizní rezerva SFC získala první bod v nové sezoně. Opavský celek se rozešel smírně s Frýdlantem nad Ostravicí. Na hřišti ve Velkých Hošticích viděli diváci celkem šest branek, když duel skončil remízou 3:3.
4.kolo, neděle 22.8.2021, 10:15
3:3
Frýdlant nad Ostravicí Frýdlant nad Ostravicí
Kubný – Katschmarz (71. Kirschner), Koschatzký, Večerka (46. Bystřičan), Celta – Janjuš (78. Žídek), Jelínek, Gorčica, Ščudla (71. Chudý) – Pikul, Veselý (73. Mičola). Trenér: Lukáš Černín.

Prepsl – Svatonský (71. Indra), Marek, Literák, Švrček – Staněk – Šafner (90. Wozniak), Wludyka – Biolek, Soukup (71. Milar), Velička (90. Fromelius). Trenéři: Martin Šrámek.

Branky: 48. Gorčica, 61. z pen. Pikul, 73. Literák (vlastní) – 22., 76. a 84. Velička.
Rozhodčí: P. Pospíšil – M. Pospíšil, Šimeček.
ŽK: Janjuš, Pikul, Jelínek – Marek, Literák, Velička.
ČK: 92. Pikul.
Diváci: 110.

„Zápas jsme měli vyhrát. Remíza je pro nás málo. V poločase jsme sice prohrávali, ale herně nám to šlo. Věřili jsme, že výsledek můžeme otočit,“ řekl na úvod kouč opavské rezervy Lukáš Černín.

Béčko Slezského FC mohl poslat do vedení Veselý, jenže jeho únik gólem neskončil. Po dvaceti minutách naopak skóre otevřel hostující Velička. Hned zkraje druhé půle srovnal Gorčica, a pak se Opavští radovali znovu.

Pikul proměnil penaltu a krátce poté si dal Literák vlastní gól – 3:1. Opavský výběr ale dvoubrankový náskok neudržel. Velička zařídil kontaktní trefu na 3:2 a svým třetím zásahem nakonec i vyrovnání.

„Soupeře jsme mohli dorazit, jenže jsme neproměnili další šance a po dvou našich chybách Frýdlant vyrovnal. Je to pro nás velké zklamání,“ doplnil Černín.