Béčko rozdávalo radost, Bruntálu naložilo šest gólů

17.10.2021, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Béčko Slezského FC chytlo parádní formu. V neděli si na hřišti ve Velkých Hošticích bez problémů poradilo s Bruntálem v poměru 6:0 a zapsalo čtvrté vítězství z posledních pěti utkání.
12.kolo, neděle 17.10.2021, 10:15
6:0
Bruntál Bruntál
Schönwalder – Katschmarz, Jelínek, Bystřičan, Celta – Kirschner (60. Silber), Rychlý (71. Mičola), Žídek (60. Latoň), Ščudla – Rataj (64. Veselý), Janjuš (71. Dušek). Trenér: Lukáš Černín.

Studený – Galus, Kušnír, Hanel, Němec – Šindler, Blažek (37. Hapka), Ostrák, Schwarz (65. Goněc) – Urban (37. Chudý), Slavík. Trenér: Martin Kotala.

Branky: 10. a 18. Ščudla, 23. Rataj, 56. Rychlý, 81. Silber, 83. Veselý.
Rozhodčí: Trigas – Broskevič, Svoboda.
ŽK: Kirschner, Rychlý – Schwarz.
Diváci: 90.
+33+33+33

Opavský celek rozhodl o svém vítězství hned na začátku utkání. Už po deseti minutách hry otevřel skóre Adam Ščudla, tentýž borec vzápětí přidal druhou branku, a když se prosadil i Tomáš Rataj, vedla rezerva SFC 3:0.

„Všechny góly navíc padly po pěkných akcích. Jen mě trochu mrzí, že jsme si na konci první půle vybrali slabší čtvrthodinu,“ říká kouč opavského béčka Lukáš Černín.

Po změně stran Slezský FC navázal na vydařenou pasáž prvního poločasu a přidal další tři góly, když se postupně prosadili Adam Rychlý, Matěj Silber a Vít Veselý.

„Po přestávce jsme opět dominovali, vyhráli jsme zaslouženě. Už na začátku sezony jsme nehráli špatně, jenže naším největším problémem byla koncovka. Teď jsme konečně začali proměňovat své šance,“ pochvaluje si Černín.

Jeho výběr se po výsledkově nepovedeném vstupu do nové sezony zvedl. V divizi opavská omladina neprohrála už pět utkání za sebou, z toho čtyřikrát zvítězila. Další zápas ji čeká v neděli 24. října na půdě karvinské rezervy.