Chceme mít polštář, hlásí Zavadil. Co vzkázal Jílkovi?

14.04.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – V závěru sobotního zápasu si nachystal míč a parádní střelou donutil olomouckého brankáře Buchtu k zákroku, po němž odražený míč uklidil do sítě Tomáš Smola. Opavský záložník Pavel Zavadil dřel, bojoval a vedle toho se ještě stihl poškádlit s koučem Sigmy Václavem Jílkem.
29.kolo, neděle 21.4.2019, 17:00
Ostrava Ostrava
2:0
Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (67. Hrubý), Granečný – Kuzmanovič (86. Mešaninov), Diop (56. O. Šašinka). Trenér: Bohumil Páník.

Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Schaffartzik – Stáňa (60. Jurečka), Zavadil, Janetzký (20. Řezníček), Jursa (80. Juřena), Zapalač – Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Branky: 29. Diop, 79. Hrubý.
Rozhodčí: Berka – Vitner, Vaňkát.
ŽK: Holzer, Fleišman – Jursa.
Diváci: 15100

Slezské derby otevřela šance domácího Baníku, když odcentroval Baroš, ale jeho pobídku na zadní tyči Holzer netrefil. Domácí byli aktivní, ale ani další možnosti gólem neskončily. Herní převahu nakonec až po půlhodině hry korunoval Dame Diop, jenž využil zaváhání Simerského, na zadní tyči si našel centr Kuzmanoviče a hlavou otevřel skóre.

Baník byl stále aktivnějším týmem a po většinu času tvořil hru. Na konci poločasu měl možnost zvýšit skóre Granečný, ale jeho ránu Šrom pokryl. Následně doráželi také Jirásek, kterého opavský gólman také vychytal, a další dorážku Diopa zastavil ofsajd. První poločas vyhráli fotbalisté Ostravy 1:0.

Ani za nepříznivého stavu nepřestávala početná skupinka opavských fanoušků podporovat své oblíbence, Opavští byli na ochozech hodně slyšet. V úvodu druhé půle se navíc na hřišti začalo mírně přiostřovat a rozhodčí musel do kapsy dvakrát sáhnout pro žlutou kartu.

Až čtvrthodinu před koncem viděl vyprodaný ostravský stadion další šance. V té první byl domácí Kuzmanovič, který si navedl míč do vápna, ale svatyni soupeře přestřelil. Deset minut před závěrečným hvizdem domácí svůj náskok zdvojnásobili. Holzer vybojoval na hranici vápna střeleckou pozici pro Roberta Hrubého, jenž zakončil po zemi přesně k tyči. Ostrava zvítězila derby v 2:0 a zapsala do tabulky tři body.