Chytí se Opava na nováčkovi z Pardubic?

31.08.2012, autor Redakce
Do Slezska míří nováček druhé fotbalové ligy z Pardubic. Východočeši vstoupili do sezony sympaticky, ve své premiéře před slušně zaplněnými ochozy porazili vršovické Klokany. V aktuální tabulce patří výběru trenéra Martina Svědíka desátá příčka.
5.kolo, sobota 1.9.2012, 18:00
1:5
Pardubice Pardubice
Novák – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Wirth (46. Prokeš) - Metelka – Partyš, Sedláček, Schaffartzik – Ficek (60. Lokša) – Radzinevičius (70. Žmolík). Trenér Jan Pejša, Jaroslav Kolínek.

Shejbal – Přibyl, Němeček, Prorok, Norek – Hundák (86. Kakrda), Dubský, Řezníček (72. Jeřábek), Dittrich (82. J. Sklenář), Javůrek – Petrus. Trenér Martin Svědík.

Branky: 90. Metelka - 8. Dubský, 11. Dittrich, 33. Prorok, 59. Norek, 67. Dittrich. Rozhodčí: Hrubeš – Mencl, Pilný. Žluté karty: Dohnálek - Norek, Petrus, Hundák, Řezníček.
Diváci: 1375
+10+10+10

Domácí byli přitom před utkáním pořádně nažhaveni. Jenomže přišla osmá minuta a bylo zle. Nezvládnutá standardní situace doplněná o zaváhání brankáře Nováka znamenala gól Dubského a vedení Východočechů 1:0.

Za tři minuty jsme inkasovali znovu a malér byl na světě. „Po druhé brance jsme se sesypali. Nešlo nám vůbec nic,“ klopil oči kapitán Lumír Sedláček. Opava se poté zmohla na dělovku Fickem, kterou brankář Shejbal vyrazil, následná dorážka Radzinevičiuse už žádné velké nebezpečí neznamenala. A aby té pohromy nebylo málo, inkasovali Opavští do poločasu ještě jednou.

Ve druhém poločase trápení Slezského FC pokračovalo. Domácí se nezmohli vůbec na nic a ještě dvakrát inkasovali. Nakonec Františkem Metelkou snížili na 1:5. „Byla to hrůza, neomluvitelné. Spadli jsme na dno a dostaneme se z toho jen sami,“ řekl po zápase Lumír Sedláček. „Fanouškům se omlouvám, ale je to asi málo,“ dodal kapitán SFC.

„Na náš výkon jen těžko hledám slova. Byla to hrůza, tohle jsem nikdy nezažil. Všem lidem, co přišli na fotbal, se omlouvám,“ poznamenal trenér Jan Pejša.

Utkání z hlavní tribuny sledoval i nový kouč David Vavruška. Na otázku, zda ho sobotní představení neodradilo od angažmá v Opavě, řekl: „Neodradilo. Zápas mi něco ukázal. Myslím si, že Opava nemá až tak špatné mužstvo. Fotbal je hodně o hlavě. Z hráčů je cítit nervozita.“ Nový trenér započne svou opavskou misi pondělním dopoledním tréninkem.