Další nevyzpytatelný soupeř, Slezský FC míří na Slovácko

05.10.2013, autor Redakce
O P A V A - Opavské fotbalisty prověří v 9. kole MSFL další z nevyzpytatelných týmů. Žluto-modří cestují do Uherského Hradiště, kde je čeká zápas s rezervou prvoligového Slovácka. Gambrinus liga má pauzu, a tak není vyloučeno, že domácí posílí béčko o hráče z A - mužstva. Výkop zápasu je stanoven na neděli 6. října v 10:15.
9.kolo, neděle 6.10.2013, 10:15
Slovácko B Slovácko B
0:0
Fryšták – Prajza, Kolínek, Břečka, Šimko – Svízela (82. Bartoš), Havlík (89. Trajtel), Volešák, Jeleček (90. Malý) – Haša, Holek.

Hampel – Hrabina, Švec, Dvorník, Schaffartzik - Metelka, Wirth, Sedláček, Skřehot - Nekuda - Komenda (46. Jurečka).

Bez branek. Rozhodčí: Podaný – Šenkýř, Fojt.
Diváci: 435
+15+15+15

Do zápasu vlétli domácí jako urvaní z řetězu a po ruce ve vápně měl hned ve 2. minutě možnost zahrávat pokutový kop Haša, jenže neunesl tíhu okamžiku a poslal míč vysoko nad.

Následně se ozvala také Opava, střela Nekudy ale byla zablokována obránci Slovácka stejně tak jako dorážka Komendy, následná Sedláčkova přízemní rána vyústila v rohový kop. Později střílel z hranice vápna Metelka a jeho pumelice jen těsně minula levou tyčku domácí svatyně. Aktivní Metelka šel pár minut nato s Fryštákem do souboje, který zaváněl penaltou, ale píšťalka sudího zůstala němá.

Po rychlém kontru žluto-modrých Opava málem přišla o míč, Wirth však skluzem poslal do šance Sedláčka a jeho ránu vyrazil Fryšták mimo. To bylo ze svižného a zajímavého prvního poločasu vše.

Úvod druhé půle patřil domácím, nejprve po zaváhání Schaffartzika musel míč odhlavičkovat z malého vápna Hrabina. Následně ukvapeně vyběhl z branky Hampel a následný centr domácích před prázdnou branku SFC musel odvracet Schaffartzik.

Opavští zahrozili v 50. minutě přímým volným kopem Sedláčka, ale ani Jurečka ani Dvorník míč netrefili. Scházel jim krok. Následně unikal sám na Fryštáka střídající Jurečka, jenže vypálil pouze do domácího gólmana a Hrabinova dorážka svůj cíl také nenašla.

Pak se do šance probil domácí Holek, jenže Hampel jeho jedovatou ránu zlikvidoval. V nastavení se ještě Slezané dostali k trestnému kopu z levé strany, který zahrál kapitán Sedláček přesně na hlavu Jurečky, ale ten domácí branku minul, a obě mužstva se tak rozešla bezbrankovou remízou.