David Vavruška: Do Zlína nejedeme se svěšenými hlavami

Na zlínské Letné se nám už delší dobu nedaří. Všichni pevně věříme, že v sobotu se to změní. Opava potřebuje body jako sůl. Navíc každý sebemenší úspěch by Vavruškovu družinu nabudil.
Zlín Zlín
2:2
Kořínek – Jugas, Kroča, Kubica (75. R. Dobeš), Hájek – Bartolomeu (87. Motal), Polách, Červenka, Matějov (77. Bublák) – Železník, Malcharek. Trenér Aleš Křeček.

Květon – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Hrabina – Metelka – Partyš (77. Žmolík), Sedláček, Ficek – Prokeš (69. Lokša), Radzinevičius. Trenér David Vavruška.

Branky: 56. Železník (pen.), 80. Polách - 31. Sedláček (pen.), 72. Radzinevičius. Rozhodčí: Houdek – Filípek, Blažej. ŽK: Kroča – Sedláček, Uvíra.
Diváci: 1273
+10+10+10

„Před utkáním bychom bod brali všema deseti, ale dnes jsme tady mohli klidně vyhrát,“ řekl po zápase opavský obránce Jakub Dohnálek. Po patnáctiminutové nudě se jako první osmělil domácí obránce Hájek. Jeho střela ale neměla patřičnou razanci a gólman Květon jí v poklidu chytil. Ve 23. minutě poprvé vystrčili růžky hosté. Od dobře hrajícího Ficka putoval míč k Sedláčkovi, jenž vysunul Prokeše. Ten se zjevil sám před Kořínkem, ale překonat se mu ho nepodařilo. V 31. minutě přišel na řadu opavský úder. Kroča zahrál ve vápně rukou a kopala se penalta. K té se postavil Lumír Sedláček a Slezský FC poprvé v utkání vedl. Ševci chtěli rychle odpovědět, ale prakticky k ničemu se nedostali. Nebezpečně vypadalo zaváhání Hrabiny, ale to zachránil hosty Květon. Navíc tři minuty před poločasem udělali Slezané rychlý výpad. Metelka před brankou hledal Radzinevičiuse, bohužel míč před litevským útočníkem skončil na drnu a on jej netrefil.

Na začátku druhého poločasu vychytal Květon Železníka, nicméně v 56. minutě inkasoval, a to z pokutového kopu, který byl nařízen za přísnou ruku Kuděly. Autorem vyrovnávací branky byl Železník. Fastav měl o pár minut později další šanci, když nebezpečně vystřelil Polách, Květon ale vytáhl zákrok dne a míč vyrazil na roh. Ten hosté přežili bez úhony. Hned rozehráli, Lokša našel v šestnáctce Radzinevičiuse a ten korunoval svůj povedený výkon gólem. Vedení hostů netrvalo dlouho, z trestného kopu vyrovnával Polách. „Nešlo to chytat, míč jsme vůbec neviděl,“ krčil rameny Josef Květon. Za dalších pár momentů uháněl na domácí branku Lokša, bohužel nepodařilo se mu ji trefit a zápas skončil remízou 2:2. I tak ale léčba trenérem Davidem Vavruškou začala dobře. „Začne dobře, až vyhrajeme. Remíza je málo,“ řekl David Vavruška. „Výsledek je spravedlivý. Věděli jsme, že Zlín kope dobře standardky, přesto jsme mu jich nabídli několik,“ pokračoval trenér Slezského FC.