Derby bez vítěze, zápas s Karvinou skončil bez branek

09.05.2015, autor Redakce
O P A V A - Opavští fotbalisté drží na jaře domácí neporazitelnost. V sobotu na stadionu v Městských sadech remizovali s Karvinou 0:0. Bezbranková remíza byla spravedlivým vyústěním sobotního duelu.
26.kolo, sobota 9.5.2015, 16:00
0:0
Karviná Karviná
Vašek – Pospěch (67. Matěj Hrabina), Mikula, Dvorník, Čelůstka – Habusta – Jurečka (46. Grussmann), Janetzký, Schaffartzik – Mrázek (82. Machálek), Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek.

Pindroch – Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann – Daníček, Janíček (77. Tarczal) – Hatok (54. Fiala), Juřena, Puchel – Urgela (70. Komenda). Trenér: Jozef Weber.

Rozhodčí: Julínek – Kordula, Paták.
ŽK: Janíček.
Diváci: 1625
+14+14+14

Oba týmy se zprvu oťukávaly, jako první dali osobě vědět hosté. Karviná kopala rohový kop, míč se dostal ke kanonýru Urgelovi, míč naštěstí skončil na tyči. Opavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat.

Habusta nahrál Schaffartzikovi, jehož střelu s velkými problémy vyrazil brankář na rohový kop. Ve 35. minutě zastavila Juřenovu ránu tyč. To byla poslední zajímavá událost první půle.

Po přestávce nejdříve nikdo nezareagoval na přihrávku Mrázka, který poslal míč do vápna, na druhé straně střílel Juřena, pozorný Vašek mu ovšem radost pokazil. V poslední minutě mohli domácí urvat tři body. Schaffartzik našel hlavu Kuzmanoviče, bohužel míč skončil těsně vedle branky.

„V prvním poločase nás Karviná přehrála kombinačně. Měla i dvě velké šance, nám se podařilo hostující branku ohrozit jen jednou,“ hodnotil utkání Jan Baránek a pokračoval: „Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale utkání celkově chyběla fotbalovost,“ dodal trenér SFC.