Derby v Krnově! Slezský FC přivítá Hlučín v čele s šutérem Hanusem

30.05.2014, autor Redakce
O P A V A - Fotbalisté Slezského FC se na dva poslední domácí utkání uchýlí na stadion nedalekého Krnova a už v sobotu 31. května od 16:30 na jeho trávníku změří síly s mužstvem Hlučína, které táhne především obávaný ostrostřelec Martin Hanus. Opavští chtějí v sobotu napravit zaváhání z Hulína a v derby s Hlučínem si připsat tři body. Přijďte je povzbudit!
28.kolo, sobota 31.5.2014, 16:30, Krnov
2:1
Hlučín Hlučín
Květon – Vavřík, Metelka, Dvorník, Ma. Hrabina – Horka – Grussmann, Polách, Schaffartzik (87. Jurečka) – Mrázek, Nekuda (85. Komenda)

Andrejko – Žizka, Bogdaň, Heiník, Barcal – Hudeczek – Mucha, Skřehot (46. Ptáček), Dostál (83. Pezzotti), Limanovský (83. Lukáš) – Hanus.

Branky: 29. a 54. Grussmann - 46. Dostál. Rozhodčí: Priesol – Cieslar, Dresler. ŽK: Žižka (Hlučín).
Diváci: 1246
+16+16+16

Úvod zápasu nabídl klasické oťukávání a v první čtvrthodince diváci žádnou vyloženou šanci neevidovali. K ohrožení brány se až poté dostali hosté, kdy po rohu Dostála hlavičkoval jen těsně nad obránce Barcal. Opavští kontrovali rohovým kopem Polácha, který našel na vzdálenější tyči Horku, ale toho bravurně vychytal Andrejko.

Později vydala Opava další varování směrem k Hlučínu, kdy po rychlém brejku poslal Mrázek dopředu Metelku, jenž odcentroval na Polácha, a jeho rybičce chyběly centimetry. Ve 29. minutě se masa opavských příznivců dočkala. Rychlonohý Schaffartzik se srazil s vyběhnuvším Andrejkem, míč se přes Mrázka dostal až ke Grussmannovi, jenž dopravil míč do poloprázdné brány.

Krátce nato mohl zvýšit agilní Schaffartzik, jenže pálil těsně nad bránu, a v závěru první půle tentýž hráč po své parádní individuální akci nechal vyniknout Andrejka. Na startu druhého poločasu však přišla studená sprcha. Ze třiceti metrů napřáhl Dostál a parádní trefou vymetl pavučinky v pravém horním růžku Květonovy svatyně – 1:1.

Slezský FC ale inkasovaný gól nezlomil. Naopak v 54. minutě vybojoval míč Polách, prošel středem hřiště, posunul míč doleva na rozběhnutého Schaffartzika. Ten pronikl do vápna a poslal před bránu ostrý přízemní centr, který do brány chladnokrevně dorazil Grussmann, a Opava znovu vedla.

Opavští svého soupeře nadále přehrávali, ale Hlučín mohl paradoxně srovnat. Muchově ráně z voleje po centru Limanovského však chybělo několik decimetrů. Trestat mohl Metelka, který hlavou poslal míč do sítě potřetí, jenže se ocitl v ofsajdu, a tak radost žluto-modrých dlouho netrvala. Závěr zápasu si Slezský FC v klidu pohlídal a mohl slavit cenné vítězství. Postup je blízko.