Do Opavy míří Ústí nad Labem, urvou Slezané první jarní výhru?

30.04.2016, autor Redakce
O P A V A - Dočkají se opavští fotbalisté prvního jarního vítězství? Všichni si přejeme, aby se tak stalo. Sobotním soupeřem Slezanů bude ústecká Arma. Utkání v Městských sadech má úvodní výkop na programu v sobotu 30. dubna 2016 od 18 hodin.
25.kolo, sobota 30.4.2016, 18:00
2:1
Ústí n. L. Ústí n. L.
Květon – Pospěch, Simerský, Žídek, Matěj Hrabina – Grussmann (88. Schaffartzik), Janetzký, Jurečka – Mozol (64. Horka) - Přichystal, Kuzmanovič (73. Mrázek).

Zacharda – Křapka, Zukič, Vaněk, Leibl (78. Šnirc) – Zeman, Miskovič, Peterka, Veverka (63. Bourenane), Procházka (60. Eliáš) – Smola.

Branky: 43. z pen. Jurečka, 54. Kuzmanovič – 59. Zeman.
Rozhodčí: Adámková – Melichar, Kožár.
ŽK: Janetzký, Mozol, Žídek, Mrázek – Křapka, Peterka, Veverka, Bourenane, Vaněk, Smola.
Diváci: 1492
+12+12+12

První poločas dlouho nudil. Slezané sice měli herní převahu, mnoho šancí si ale nevytvořili. V závěru první půle se ale do vápna probil Jurečka, Peterka jej srazil k zemí a rozhodčí Adámková odpískala penaltu. K ní se postavil sám faulovaný a přesnou střelou otevřel skóre utkání.

Opavští vstoupili velmi dobře také do druhé půle. Pospěch parádně vysunul Grussmanna, který z pravé strany vypálil, jeho ránu vyrazil brankář Tvrdoň k Jurečkovi, ale ten v tísni dvou protihráčů nedokázal poslat míč do brány. Krátce nato z dálky natáhl Grussmann a jeho ránu musel Tvrdoň vytlačit nad břevno.

Pak to přišlo. V 54. minutě totiž Kuzmanovič s přispěním tyče zvýšil na 2:0. Hned vzápětí ale Arma po rychlém brejku snížila, když Zeman zblízka procpal balon do poloprázdné brány.

Opava kontrolovala dění na hřišti a často zlobila z rychlých protiútoků. Po hodině hry se do slibné pozice v šestnáctce dostal Přichystal, ale vysoko přestřelil. Poté si slabší chvilku vybral brankář Tvrdoň, trefil dotírajícího Jurečku, jenž pohotově dorazil míč do sítě. Jeho radost však překazil ofsajd.

V další příležitosti po standardce následně neuspěl Žídek. Slezský celek se připravoval na závěrečný nápor Ústí, ale ten nepřišel. Naopak v nastaveném čase mohl přidat pojistku střídající Schaffartzik, který si pěkně navedl míč a nádherně vypálil z hranice vápna. Bohužel přestřelil bránu, a skóre se tak již nezměnilo.