Do Opavy míří Vlašim, která skalpovala Klokany

22.09.2017, autor Redakce
Opava – Sobotnímu soupeři SFC z Vlašimi sice patří v tabulce šestá příčka, ovšem jen s dvoubodovou ztrátou na první místo. Blaničtí rytíři navíc v úterním duelu MOL cupu vyřadili ligovou Bohemku. Jen pro zajímavost – střílet vlašimské góly má v popisu práce opavský odchovanec Vojtěch Hadaščok.
9.kolo, sobota 23.9.2017, 18:00
3:1
Vlašim Vlašim
Fendrich – Simerský, Radić, Žídek – Schaffartzik – Kuzmanović, Jursa, Zapalač (90. Čelůstka) – Kayamba (88. M. Helebrand) – Smola (61. Puškáč), Jurečka. Trenér: Roman Skuhravý.

Nguyen – Piško, J. Štochl, Tusjak, Wiesner – Mil. Kadlec (71. Janda), Hašek, Vodháněl (71. Fotr), Skopec – Vyhnal, Hadaščok. Trenér: Petr Havlíček.

Branky: 47. Kayamba, 61. Kuzmanović, 63. Jurečka – 34. z pen. Vyhnal.
Rozhodčí: Julínek – Melichar, Pečenka.
ŽK: Žídek, Radić, Simerský, Jursa – Hadaščok, Skopec, Piško.
Diváci: 2273
+14+14+14

Opavští nezačali ideálně a hned v úvodu se do velké šance probil Vyhnal, jenže ohrozil spíš Fendricha než branku. O čtvrthodiny později Haškovu prudkou ránu skvěle zlikvidoval Fendrich. Slezané se ne a ne prosadit přes kompaktní obranu Vlašimi. Nadějnou akci po Jursově prostrčení táhl Jurečka, střílenou přihrávkou hledal Smolu, ale ten na míč nedosáhl.

Po půlhodině hry ovšem domácí ztratili balon na polovině soupeře, Vlašim podnikla rychlé přečíslení, Hadaščok uháněl sám na Fendricha, zezadu jej k zemi stáhl Radić a penalta byla na světě. Míč si vzal Vyhnal a střelou k pravé tyči pokutový kop bezpečně proměnil. Domácí vrhli síly do útoku a hned v závěru první půle dotlačili balon do sítě, jenže branku jim rozhodčí Julínek kvůli ofsajdu neuznal.

Na startu druhého poločasu se dostal k míči Kayamba, rychle se s ním otočil a fantastickou trefou ze zhruba pětadvaceti metrů pověsil balon do pravého horního růžku brány. Opavští byli zpátky a Vlašim se začala bránit. Po přímém kopu Zapalače na poslední chvíli Nguyen zasáhl na brankové čáře. Horko bylo i na opačné straně, kdy Fendrich parádně vychytal Hadaščoka.

Pak Opava dvakrát udeřila a definitivně zlomila zápas na svou straně. V 61. minutě byl Kuzmanović ve vápně sice tísněn protihráči, ale dokázal zakončit a míč po jeho tečované střele skončil přesně u levé tyče – 2:1. O dvě minuty později si navíc Jurečka skvělou kličkou položil brankáře Nguyena a přidal třetí zásah Slezanů.

Snížit mohl Hadaščok, ale Fendrich byl nepřekonatelný. Diváci v Městských sadech se bavili fotbalem a žádali si další branky. Čtvrtou mohl po chytrém prostrčení Smoly zařídit aktivní Jurečka, ale tentokrát jej Nguyen vychytal.

O chvíli později neuspěl ani Kayamba, kterému při střídání někteří fanoušci aplaudovali vestoje, a tak se skóre už nezměnilo. V dalším utkání zamíří Slezané na půdu Žižkova.

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Stál proti nám výborný soupeř, který je přesný, dobře rychlostně vybavený a brejkovou hru zvládá dokonale. Jednu situaci jsme Vlašimi sežrali, ale i přesto jsme v první půli byli přesní a hráli jsme to, co jsme chtěli. Možná ale trochu víc do šířky. Byli jsme zaslouženě odměněni za to, jak jsme odpracovali druhý poločas. Troufám si tvrdit, že z mého pohledu je to nejlepší zápas, který jsem v Opavě odkoučoval. Od všech hráčů to byl komplexní výkon – jak takticky, tak herně.“