Do Opavy míří Žižkov, který má formu

10.04.2015, autor Redakce
O P A V A - Opavští fotbalisté se v jarní části představili na domácím trávníku zatím dvakrát, jak Třinec, tak Vlašim porazili. V sobotu do Městských sadů zavítá Viktoria Žižkov. Tým, který má formu, stejně jako Opava v posledních čtyřech zápasech bodoval. Diváky tak čeká bezesporu zajímavá podívaná.
22.kolo, sobota 11.4.2015, 18:00
2:1
Žižkov Žižkov
Vašek – Pospěch, Dvorník, Mikula, Matěj Hrabina – Horka – Jurečka (77. Čelůstka), Metelka (90. Mrázek), Machálek (58. Grussmann) – Jursa – Kuzmanovič. Trenér: Jan Baránek.

Holý – Dressler, Souček, Karafiát, Bartošák (87. Opluštil) – Bazal (83. Kučaba), Podrazký, Súkenník, Folprecht, Peterka (46. Černý) – Voltr. Trenér: Jindřich Trpišovský.

Branky: 13. Jurečka, 33. Kuzmanovič (pen.) – 66. Voltr.
Rozhodčí: Jech – Kříž, Kotalík.
ŽK: Metelka - Voltr, Bartošák, Souček.
Diváci: 2319
+14+14+14

Žižkov, který přijel do Slezska už v pátek, se postaral o první nebezpečnou akci zápasu, když dělovku Bartošáka vyrážel Petr Vašek na rohový kop. Opava si slovo vzala vzápětí. Metelka skluzem vybojoval balon pro Jursu, který nastartoval Jurečku a mladý záložník hezky přehodil gólmana Holého. Brzy mohlo být vyrovnáno, když Opava měla štěstí při zakončení Voltra, který přestřelil.

„To byla čistá gólovka, ještě, že to soupeř neproměnil,“ vydechl si Jan Baránek. Ve 32. minutě podnikl Slezský FC další útok, jeden z beků Žižkova zahrál ve vápně rukou a kopala se penalta, kterou Kuzmanovič bezpečně proměnil – 2:0. V závěru se hosté dožadovali pokutového kopu, kdy unikl Bartošák, ale jeho pád přes Vaška sudí jako nedovolený neposoudil.

Po přestávce Žižkov přidal a v 66. minutě se dočkal kontaktního gólu, o který se zasloužil Voltr. Pražané se dál snažili, ale opavská defenziva řízena zkušeným Dvorníkem veškeré výpady ubránila a hostujícímu výběru nedovolila bodovat.

„Odehráli jsme dobré utkání, hlavně v prvním poločase, kdy jsme dokázali potrestat soupeřovy chyby,“ pochvaloval si Jan Baránek. „První půle z naší strany dobrá, ta druhá už tolik ne. Ale máme tři body, což je nejdůležitější,“ usmíval se záložník Tomáš Jursa.