Do Opavy míří nebezpečný Zábřeh, ten sází na zkušenou defenzivu

11.10.2013, autor Redakce
O P A V A - Dalším týmem, který se během podzimní části představí v Městských sadech, je zábřežské Sulko. Sobotní soupeř Baránkova výběru zatím okupuje v tabulce pátou příčku, když ve svém posledním vystoupení porazil na domácím trávníku Hlučín 2:0. Zápas ve slezské metropoli startuje v sobotu 12. října od 16 hodin.
10.kolo, sobota 12.10.2013, 16:00
2:2
Zábřeh Zábřeh
Hampel – Hrabina, Švec, Swiech (46. Grussmann), Keresteš – Wirth – Metelka, Sedláček (82. Neubert), Schaffartzik – Nekuda (46. Jurečka) – Komenda.

Šustr – Rajnoha, Čep, Machalický, Hlavica – Reška (82. Váňa), Pospíšil (89. Balcárek), Kovář, Puškáč (81. Konečný), Kostorek (76. Vaclík) – Bačík (90+1 Kapl).

Branky: 29. Wirth, 75. Komenda – 27. Bačík, 34. Bačík. ŽK: Metelka, Hrabina – Rajnoha, Machalický, Šustr, Pospíšil. Rozhodčí: Šenkýř – Julínek, Hanáková.
Diváci: 1089
+11+11+11

Fotbalisté Zábřehu měli od samotného začátku utkání územní převahu a vytvářeli si i náznaky brankových příležitostí. První varování přišlo ve 23. minutě, kdy se do vyložené příležitosti dostal hostující záložník Pospíšil. Naštěstí pro domácí ale z hranice pokutového kopu vysoko přestřelil. Domácí celek však četných varování ze strany Zábřehu nedbal, což se mu poprvé vymstilo hned o čtyři minuty později, kdy se po rohovém kopu prosadil hostující útočník Bačík.

Odpověď ze strany Slezského FC na sebe nenechala dlouho čekat. Vyrovnání se domácí fanoušci dočkali hned po dvou minutách, když penaltu po faulu na Nekudu proměnil domácí záložník Robin Wirth. Domácí fotbalisté se tempu svižné hry zábřežského Sulka nedokázali přizpůsobit ani ve zbytku prvního poločasu a ve 34. minutě podruhé kapitulovali, a to opět zásluhou aktivního hostujícího útočníka Bačíka, jenž po chybě brankáře Hampela upravil na 1:2.

Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako konec toho prvního. Fotbalisté Zábřehu svého soupeře místy až jasně přehrávali. Svou aktivitu pak mohli korunovat další brankou po rohovém kopu, naštěstí pro domácí fotbalisty, však hostujícího Balcárka bravurně vychytal domácí gólman Hampel.

Od tohoto okamžiku se Opavští začali herně zvedat, čehož mohl využít opět Robin Wirth. K centrovanému balónu po jednom z rohu se ale nedostal. Kýžené vyrovnávací branky se domácí dočkali až v 76. minutě. V pokutovém území se dobře zorientoval útočník Komenda, který nedal hostujícímu brankáři Šustrovi střelou k tyči šanci.

O deset minut později se mohl hrdinou stát autor druhé vyrovnávací branky Komenda, jenže po překrásném centru Schaffartzika mířil pouze do brankáře hostí. Do konce utkání přineslo vzrušení do Městských sadů pouze nepřesné zakončení střídajícího Neuberta. Zápas se Zábřehem tak skončil zaslouženou dělbou bodů po remíze 2:2.