Do Opavy míří pražská Dukla, SFC se může přiblížit záchraně

09.05.2019, autor Redakce
Opava – Druhý zápas ve skupině o záchranu mají před sebou fotbalisté Slezského FC Opava. Nováček FORTUNA:LIGY hostí aktuálně poslední tým soutěže – pražskou Duklu, kterou vede ex-opavský trenér Roman Skuhravý.
Nad., sobota 11.5.2019, 15:00
3:2
Dukla Dukla
Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil – Jurečka, Jursa (85. F. Souček), Jan Řezníček (61. Schaffartzik), Zapalač (80. Opoku) – Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Rada – Ostojić, Ďurica, D. Souček – Douděra (74. Kovaľ), Daniel Tetour, Marek Hanousek (61. Podaný), Milošević – Hadaščok, Lu. Holík (46. Doumbia), Holenda. Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 44. Svozil, 48. Zavadil, 65. Jurečka – 51. Holenda, 87. Milošević.

Diváci: 3241

Do první příležitosti se dostala Opava, kdy Zapalač po rychlé kombinaci poslal ostrý centr z levé strany do vápna, kam si naběhl Smola, ale zblízka přestřelil bránu Dukly. Hned vzápětí mohl udeřit Holenda, jehož tečovanou střelu vytěsnil Fendrich na roh. A pak si na centr Zavadila naskočil Svozil, jenže svou hlavičkou orazítkoval jen břevno. Aktivní Smola se po zmatcích ve vápně Dukly rychle otočil kolem Ďurici, ráně opavského snajpra ale scházela razance.

Pak Hadaščok vysunul Holíka, kterého v obrovské šanci vychytal gólman Fendrich a následně udeřili Slezané. Na centr Zapalače z rohu si rybičkou naskočil Svozil a hlavou zblízka dotlačil balon do sítě. Hned na startu druhé půle udeřila Opava znovu, když se z přímého kopu nádherně trefil Zavadil a zvýšil na 2:0.

Neuběhly ani tři minuty a bylo vyrovnáno poté, co dostal nabito Holenda a dělovkou bez přípravy zpoza šestnáctky uklidil balon nechytatelně k pravé tyči. Dukla poté Slezany zmáčkla, ale opavský tým se z náporu vymanil a po hodině hry mohl přidat třetí gól Smola, jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti po centru Jurečky si ale pohlídal Rada.

Pak si oba borci prohodili role. Po autu Smola poslal střílený centr do kapsy před malé vápno a Jurečka zblízka chladnokrevně poslal balon pod břevno – 3:1. O vítězi bylo v podstatě rozhodnuto, ale po centru střídajícího Kovaľa na zadní tyči zůstal neobsazený Milošević, jenž snížil na konečných 3:2 z pohledu Opavy. V dresu SFC si první minuty v nejvyšší soutěži zahrál mladý Filip Souček.

Tři kola před koncem skupiny o záchranu tak Slezané drží pětibodový náskok před čtrnáctou Příbramí. V úterý vyrazí výběr kouče Ivana Kopeckého do Uherského Hradiště, kde se střetnou s tamním Slováckem.

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Myslím, že jsme navázali na utkání s Karvinou. Od začátku jsme byli aktivní. V první půli jsme měli asi šest rohů, ale proměnili jsme jen jednu šanci. Soupeř hrozil z brejků a za brankového stavu měl velkou příležitost, kdy nás podržel Vilda Fendrich. Důležitá byla první branka, která byla také uklidňující. Pak Zavoš fantasticky zahrál přímák. Jsme rádi, že to přišlo zrovna v tomto utkání. Minule dal důležitou penaltu, teď se trefil z přímého kopu. Po něm jsme ale měli neuvěřitelný výpadek, kdy jsme zcela vyklidili pole a soupeři jsme umožnili snížit na 2:1. Dukla s tím chtěla něco udělat, ale naše defenziva pracovala velmi dobře. Pak jsme přidali důležitý třetí gól, a i když přišla komplikace, kdy jsme neobsadili hráče a inkasovali jsme druhý gól, závěr jsme si pohlídali. Vyhráli jsme zaslouženě a myslím, že to mohl být zajímavý zápas i pro lidi, kteří viděli pět branek. Za vítězství jsme rádi, ale zdvihám prst. Stále nemáme nic vyhráno a teď nás čeká těžké utkání na půdě Slovácka. Musíme být pořád nohama na zemi.”

Roman Skuhravý (trenér FK Dukla Praha): „Nehráli jsme dobře. Hráli jsme pomalu na hodně doteků, i přesto jsme si za stavu 0:0 vypracovali dvě šance. Soupeř nás potrestal ze standardní situace. Do druhé půli jsme chtěli změnit hlavně přesnost a přidat na agresivitě, která nám v prvním poločase chyběla. Dostali jsme ale trest v podobě standardky od Pavla Zavadila. Pak jsme se dostali na 2:1 a následně to byla asi naše nejlepší pasáž celého zápasu. Zlomovým momentem byl gól na 3:1, po něm jsme neměli morální sílu s výsledkem něco udělat. Ztratili jsme nebezpečnost. Po celý zápas jsem ale nebyl spokojený s naším pohybem. V tom jsme nevypadali dobře.”