Do Slezska míří v sobotu nebezpečný Spartak Hulín

25.10.2013, autor Redakce
O P A V A - Překvapení letošní ročníku MSFL? Jednoznačně Spartak Hulín, aktuálně čtvrtý tým soutěže, který v sobotu 26. října od 16 hodin změří v Městských sadech síly s fotbalisty Slezského FC Opava.
12.kolo, sobota 26.10.2013, 16:00
2:1
Spartak Hulín Spartak Hulín
Hampel – Hrabina, Horka, Švec, Keresteš – Wirth – Metelka, Grussmann (79. Skřehot), Schaffartzik – Komenda (85. Neubert), Jurečka (55. Nekuda).

Vogl – Barcuch (69. Pacl), Číhal, Ruman, Vyskočil – Mršťák (86. Rokos), Kadlec, Dvořáček (71. Paciorek), Červenka, Krhut (86. Ševela) – Kopečný.

Branky: 35. Schaffartzik, 60. Nekuda – 3. Kopečný ŽK: Hrabina - Vyskočil, Vogl. Rozhodčí: Julínek – Černý, Fojt.
Diváci: 904
+9+9+9

Fotbalisté Hulína začali nebojácně a už ve 4. minutě se poprvé měnilo skóre. Po rychlém brejku hostů dostal míč do běhu Mršťák, prosmýkl se kolem Hrabiny a přihrávkou pod sebe našel Kopečného, který přízemní střelou k levé tyči poslal svůj tým do vedení. Opava byla inkasovanou brankou zaskočena a vzápětí musel po centru Krhuta na poslední chvíli před dobíhajícím Mršťákem odvracet míč na roh Hrabina.

Slezský FC se poprvé ozval po rohu Keresteše, kdy míč propadl až ke Komendovi, jenže jeho volej šel vysoko nad branku. Pak tempo hry opadlo a další vážnou příležitost evidovali diváci v Městských sadech až ve 25. minutě, kdy Schaffartzikův střelecký pokus z hranice vápna vyrazil gólman Vogl ke Komendovi, ale ani jeho rána se do branky nevešla.

Za deset minut bylo vyrovnáno, když po akci Metelky s Hrabinou přeletěl balon celou šířku hulínské šestnáctky a dostal se až k Schaffartzikovi, který střelou do protipohybu gólmana srovnal na 1:1.

V těch okamžicích se Hulín dostával na opavskou polovinu jen sporadicky, ale když už se tak stalo, bylo to vždy nebezpečné. Kupříkladu jedovatá rána Mršťáka z dvaceti metrů jen těsně minula levý horní roh Hampelovy svatyně. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného skóre.

Do druhé půle měli Opavští mnohem lepší nástup než do té předchozí, což se brzy projevilo také na výsledku. Po hodině hry poslal do vápna načechraný centr Komenda a střídající Nekuda parádní hlavičkou strhl vedení na stranu Opavy po pěti minutách pobytu na hřišti.

Domácí byli při chuti a Schaffartzikův centr na zadní tyč vyboxoval Vogl k Nekudovi, ten však trefil pouze obránce stojícího před sebou. Hulín se téměř nedostal na opavskou polovinu, za to na druhé straně našel Schaffartzik hlavu Metelka, jenž ale mířil vedle. Další branku už 904 diváků nevidělo, i když Metelka jí byl blízko, když zazvonil na břevno. Slezský FC tak po třech remízách konečně vyhrál a připsal si tři body.