Do Slezska v sobotu míří trápící se béčko Zlína

27.09.2013, autor Redakce
O P A V A - V sobotu 28. září od 16:00 zamíří do Opavy Zlín. Podle postavení obou týmů v tabulce by mělo být zlínské béčko pro opavské fotbalisty snadným soustem. Mladí Ševci se trápí, což dokumentovalo i jejich poslední domácí vystoupení s Hlučínem, když ještě devět minut před koncem vedli, a nakonec nezískali ani bod.
8.kolo, sobota 28.9.2013, 16:00
1:0
Zlín B Zlín B
Hampel – Hrabina, Švec, Dvorník, Keresteš – Metelka, Skřehot (86. Wirth), Sedláček (90. Binar), Schaffartzik (90. Bartozel) – Nekuda (88. Swiech) – Komenda (72. Jurečka).

Zapletal – Talaš, Linek, Kroča, Zavadil – Višněvský (10. Očadlík, 76. Hradil), Kostka, Jasenský, Hlobil – Červenka, Kurtin.

Branky: 40. Nekuda. ŽK: Schaffartzik - Kostka. Rozhodčí: Drozdy – Ondráš, Kneisl.
Diváci: 951
+13+13+13

Slezané byli od začátku aktivnějším celkem, do zakončení se však přes dobře bránící zlínskou rezervu nemohli dostat. Ledy prolomil v 17. minutě Nekuda, kterého našel přesným pasem Sedláček, jenže důrazný útočník tvrdou ranou z ostrého úhlu nechal vyniknout brankáře Zapletala.

Opavští mačkali svého soupeře jak citron, ale další šance nepřicházely. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu, Sedláček oslovil parádním centrem rozběhnutého Nekudu a ten skvělým lobem poslal Slezský FC do vedení. Následně mohl po pohledné kombinaci Nekudy se Sedláčkem přidat druhý gól Komenda, jenže střílenou přihrávku opavského kapitána netrefil.

Také po změně stran byli lepší domácí fotbalisté. V další dobré příležitosti se objevil po centru Schaffartzika ze strany agilní Nekuda, ale Zapletal svůj tým podržel. Krátce nato si Metelka obhodil dva protihráče a propálil hradbu těl před sebou. Radost z branky však zkušenému záložníkovi překazila tyčka.

Opava zcela ovládala dění v Městských sadech a o pár minut později se k odraženému míči dostal Sedláček, ale z hranice vápna vypálil míč jen doprostřed branky, kde stál připravený Zapletal. Slezskému FC nebyl druhý gól souzen, neboť Nekudova technická střela v 70. minutě opět zazvonila na tyč zlínské svatyně.

Ševci tak se štěstím přežili několik gólových šancí Opavy zcela bez úhony a sami vycítili šanci na vyrovnání. Hosté hrozili převážně z rychlých brejků a po jednom takovém mohlo být v závěru srovnáno. Po skrumáži před opavskou brankou pálil nebezpečně Jasenský, naštěstí pro SFC trefil jen obětavě bránícího Švece. Opavští si tak připsali další důležité vítězství a stále se drží na prvním místě tabulky. Další zápas čeká Slezany na půdě Slovácka.