Domácí jarní premiéra se blíží, do Opavy míří Vyšehrad

11.03.2016, autor Redakce
O P A V A - Nováček z Vyšehradu bude prvním jarním soupeřem opavských fotbalistů na domácím trávníku. Tým, který z pozice trenéra vede legenda pražské Sparty Jiří Novotný, v prvním duelu jara prohrál doma s Karvinou 0:2. Nutno ale říci, že Pražané nehráli špatně.
18.kolo, sobota 12.3.2016, 18:00
1:1
Vyšehrad Vyšehrad
Vašek – Pospěch, Žídek, Simerský, Matěj Hrabina – Grussmann (74. Jurečka), Jursa, Schaffartzik – Mozol – Mrázek (71. Přichystal), Kuzmanovič.

Štěpanovský – Kvída, Egert, Kučera, Prosek – Volešák (83. Drobílek) – Smolák, Soldát, Tusjak – Vyhnal (90+3. Polanský), Madej (59. Mysliveček).

Branky: 50. Mozol – 64. Smolák.
Rozhodčí: Machálek – Urban, Myška.
ŽK: Hrabina, Žídek – Prosek, Soldát.
ČK: 35. Prosek (Vyšehrad).
Diváci: 1148
+12+12+12

Slezský FC vstoupil do zápasu aktivně. Po Hrabinově přihrávce vypálil zpoza šestnáctky opavský středopolař Jursa, jeho jedovatou ránu vyšehradský gólman Štěpanovský stačil vyrazit jen před sebe, ale dobíhající domácí hráči byli v ofsajdu. Vzápětí to hořelo na druhé straně, kdy Madej upaloval na Vaška, jenže ten jej skvělým zákrokem vychytal.

Opava stupňovala svůj tlak. Po rohu Mozola hlavičkoval Simerský na zadní tyč a na brankové čáře zabránil gólu jeden z hostujících obránců. Pak to z dálky znovu zkusil aktivní Jursa, jeho bombu však znovu zastavil pozorný Štěpanovský. Ve 35. minutě dostal druhou žlutou kartu Prosek a putoval pod sprchy.

Na startu druhého poločasu to z dálky zkusil Mozol a parádní ranou do horního růžku vyšehradské brány překvapil Štěpanovského – 1:0. Po hodině hry Opavští podnikli rychlý brejk, Schaffartzik předložil míč Mrázkovi, ale ten odkrytou svatyni Vyšehradu minul. Krátce nato přišel trest. Grussmann včas neodkopl míč, po centru Tusjaka se k míči probil Smolák a srovnal na 1:1.

Slezané hnáni svým hlasitým kotlem zvýšili obrátky a bušili do obrany Vyšehradu. Skvělou individuální akcí se prezentoval střídající Jurečka. Obešel několik hráčů, jenže vystřelil mimo tyče. Pak Jurečka přesným centrem našel Kuzmanoviče, jenž zblízka přestřelil. Přes slibný nápor se Opavě druhý gól přidat nepodařilo, a v Městských sadech se tak body dělily.