Dominik Simerský: Na Zlín to neumíme, ale každá série jednou končí

16.08.2019, autor Redakce
Opava – Třikrát v řadě opavští fotbalisté prohráli. Po Mladé Boleslavi a Baníku padli v Jablonci. V sobotu se chtějí znovu odrazit k lepším zítřkům. Do cesty se jim ale postaví neoblíbený soupeř – Fastav Zlín.
6.kolo, sobota 17.8.2019, 17:00
0:3
Zlín Zlín
Fendrich – Helebrand, Simerský, Svozil, Žídek (68. Opoku Bernadina) – Zavadil, Řezníček (57. Šulc) – Mondek, Jursa (46. Juřena), Zapalač – Dedič. Trenér: Ivan Kopecký.

Dostál – Hlinka, P. Buchta, Azackij – Fantiš, Mašek (90. Hnaníček), Jiráček, Podio (63. Bartošák), Džafič – Janetzký (77. Železník), Poznar. Trenér: Josef Csaplár.

Branky: 45+1. a 90+3. Poznar, 53. Podio.
Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Šimáček.
ŽK: Žídek, Šulc, Dedič, Zavadil – Poznar.
ČK: 89. Zavadil (Opava).
Diváci: 2949

Opavský trenér Ivan Kopecký do základní sestavy nově zařadil Jana Řezníčka a na poslední chvíli i Matěje Helebranda. Ten musel zastoupit Hrabinu, který si v rozcvičce před utkáním přivodil zranění. Pak domácí přežili přečíslení i šanci Janetzkého a následně zahrozili.

Průnik Řezníčka potěšil oko diváka, jenže Mondek na jeho ostrou přihrávku těsně nedosáhl. Ševci pak vyslali varování z hlavičky Azackije, a pak udeřili v nastavení. Fendrich sice stačil vyrazit střelu Maška, jenže přímo k číhajícímu Poznarovi, jenž otevřel skóre.

Do druhé půle nastoupil místo Jursy vytáhlý útočník Juřena, jenže společně se svými spoluhráči nejprve musel zpovzdálí sledovat, kterak se před Podiem otevřela dálnice a argentinský záložník ve službách Zlína přidal druhý gól hostujícího mužstva.

Opava vsadila všechno do ofenzivy. Na parádní centr Helebranda si naskočil střídající Šulc, jenže trefil břevno. Neujala se ani zajímavá rána Zavadila, při níž Dostál vyškrábl balon do zámezí. Pak vypálil vedle Šulc a další věci se děly až v závěru.

Nejprve byl bleskově po dvou žlutých kartách vyloučen Zavadil a během nastaveného času podruhé udeřil Poznar, který upravil skóre na konečných 3:0 pro Zlín.

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Byli jsme horším týmem. Od začátku se nám nedařila kombinace, neudrželi jsme balon a těžko jsme si vypracovávali příležitosti. Zlín byl silnější na balonu, při standardkách jsme byli nedůrazní. inkasovali jsme po zbytečných chybách. Gól do šatny neměl přijít. Po změně stran jsme chtěli oživit hru. Na hrot přišel Václav Juřena. Snaha byla vidět, ale náš výkon nebyl dobrý. Soupeř pak využil našeho zaváhání. Dal nám branku, kdy ustupujeme a dáme soupeři tolik prostoru, který nám v lize nikdo jiný nedá. Po břevnu Pavla Šulce byla vidět snaha o zkorigování výsledku, ale pak bohužel přišlo vyloučení Pavla Zavadila a naše šance klesly. Potřebujeme se nastartovat, protože takhle hrát nemůžeme. Obzvlášť před domácím publikem.“

Josef Csaplár (trenér FC Fastav Zlín): „Bylo to naše zasloužené vítězství. Utkání už jsme mohli s trochou většího umu rozhodnout v první půli, kdy jsme měli nevšední počet šancí. Ve druhém poločase jsme byli lepší střelecky. Jsem ale zaskočený z toho zla tady. Teď se bavím o divácích. Udělalo to na mě hnusný dojem. Proti Slavii jsme hráli asi ještě líp, ale jsem rád, že se výsledkově zvedáme.“