Druhá výhra v řadě. Opava porazila Slovácko 2:0

29.09.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Uherské Hradiště – Slezané se ujali vedení na hřišti Slovácka ve 23. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavičkou Nemanja Kuzmanović. Opava dlouho bránila svůj hubený náskok, pojistka v podobě druhé branky přišla až tři minuty před koncem po zakončení Václava Juřeny. Opavští se tak po zisku tří bodů dostali před svého dnešního soupeře a jsou na dvanácté pozici.
10.kolo, sobota 29.9.2018, 17:00
Slovácko Slovácko
0:2
Daněk – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – Janošek, Sadílek (77. Zajíc) – Kalabiška (58. Navrátil), Havlík, Jakub Rezek (65. Kubala) – Kuchta.

Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Hrabina, Zavadil, Kuzmanović (78. Janetzký), Jursa, Zapalač – Puškáč (68. Kayamba), Smola (82. Juřena).

Branky: 23. Kuzmanović (Zapalač), 87. Juřena.
Rozhodčí: Nenadál – Hrabovský, Pospíšil.
ŽK: 80. Navrátil, 80. Zajíc – 53. Kuzmanović, 71. Zapalač, 80. Schaffartzik, 90+3. Kayamba.
Diváci: 3986

Do první větší šance se Opava dostala již ve druhé minutě, kdy Smola donutil k chybě Krejčího a k balonu se dostal Kuzmanović, jehož střelu levačkou na bližší tyč z pravé strany brankář Daněk vyrazil. Slovácko zahrozilo o šest minut později, Divíšek našel na levé straně volného Kuchtu, který poslal míč dále na Havlíka, proti jeho ráně do středu branky předvedl dobrý zákrok gólman Šrom. O chvíli později měl hostující brankář štěstí, Rezek hlavičkoval po centru do protipohybu Šroma, jehož zachránila tyč.

Ve 20. minutě si Slezan vypracoval nebezpečnou situaci, Kuzmanović dával balon do druhé vlny před branku na své spoluhráče, ti však byli o krok pomalejší než by potřebovali. Tři minuty poté už se Opava radovala z vedoucí branky. Na centr Zapalače z rohového kopu si naběhl Nemanja Kuzmanović, jeho hlavička mířila sice do středu branky, brankář Daněk ale na míč letící pod břevno nedosáhl – 1:0.

Opavské vstřelená branka nabudila a vytvářeli si další šance, Puškáč zakončoval svou akci po levé straně střelou na přední tyč, brankář míč vyrazil. O chvíli později se dostal Puškáč znovu k zakončení, tentokrát po závaru před brankou pálil vedle. I Šrom měl ale práci, při velké šanci Slovácka zmenšil střelecký úhel Sadílkovi a ten přestřelil bránu.

Domácí vstoupili do druhé půli aktivněji a po deseti minutách hry mohli srovnat. Havlík vystihl přihrávku a byl v dobré střelecké pozici, v pádu netrefil z malého vápna odkrytou opavskou branku. Hra se kouskovala střídáními a žlutými kartami, ani jeden z týmů se nedostal do vážnější šance. Skóre se měnilo až v 87. minutě, kdy Kayamba dostal nahrávku na hranici vápna, jeho pokus byl zblokovaný. Ke skákajícími míči se však rychle v šestnáctce dostal Václav Juřena, který kličkou obešel brankáře Daňka a zakončoval do odkryté brány – 2:0. Opava po více než 13 letech vyhrála ligové utkání na hřišti soupeře a z posledních čtyř kol třikrát zvítězila 2:0.

Michal Kordula (trenér 1. FC Slovácko): „Mám rád vítězství a nesnáším porážky, jsem z toho hodně zdrblý. Kluci nechali na hřišti všechno. Pracovali, pracovali a nedostali odměnu. Je jasné, že jsme se porážkou dostali do problémů. Zápas rozhodla standardní situace a naše neproměnění několika vyložených šancí, kdy jsme z jasných pozic nevstřelili gól.“

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Věděli jsme, v jaké situaci se Slovácko nachází. Byli jsme připraveni na tlak soupeře. Celé utkání naši hráči odpracovali s velkou zodpovědností, splnili úkoly, které jsme si řekli. V prvním poločase nám zatrnulo při dvou rychlých brejcích soupeře. Podařilo se nám jít do vedení po standardní situaci, které jsme věnovali čtvrteční trénink, jsem rád, že se nám z ní podařilo skórovat. Ve druhém poločase jsme chtěli dál hrát aktivně, abychom soupeře nepustili do kombinace, což se nám dařilo. Slovácko spoléhalo na nakopávané balony na útočníka Kuchtu, ale souboje jsme vyhrávali. Měli jsme i ztráty, které jsme ubránili. Podařilo se nám z brejku dát v závěru zápasu důležitou druhou branku, která měla velký vliv na naše vítězství.“