FC MAS Táborsko 5–3 SFC Opava

04.05.2013, autor Redakce
Slezský FC Opava ve 26. kole Fotbalové národní ligy odehrál utkání v Sezimově Ústí, kde ke svým domácím zápasům nastupuje tým Táborska. Domácí se brzy dostali do dvoubrankového vedení, které Slezský FC dokázal srovnat. Táborsko však dalšími góly do opavské sítě rozhodlo o svém vítězství.
26.kolo, sobota 4.5.2013, 17:00
Táborsko Táborsko
5:3
Fryšták – Sladký, Mráz, Krch, Kotrba – Kočí, Dobal, Ciferský (67. Radoš), Šimák (67. Mach), Dolejš (46. Džafič) – Strnad.

Květon – Metelka, Kostelný, Štrbák, Hrabina – Partyš, Wirth (61. Potočný), Sedláček, Šrom (61. Ficek) – Prokeš, Mrázek (84. Jurečka).

Branky: 2. a 61. Strnad, 7. a 37. Šimák, 44. Mráz – 25. Kostelný, 32. Prokeš, 85. Jurečka. Rozhodčí: Kalenda – Hock, Arnošt. ŽK: Šimák – Prokeš, Sedláček.
Diváci: 586
+16+16+16

Do zápasu nemohl zasáhnout Václav Zapletal, který si odpykal zbytek trestu za osm žlutých karet. David Vavruška vsadil na stejnou základní sestavu, která zvládla utkání s Vlašimí. Po zotavení ze zdravotních problémů se do kádru vrátili David Hampel s Václavem Jurečkou.

První střelecký pokus utkání si připsal Sedláček, který z voleje mířil nepřesně. Domácí se však chvíli poté ujali vedení. Po standardní situaci se odražený míč dostal ke Strnadovi, který prudkou střelou k tyči překonal Květona.

Domácí si ihned poté připsali další šanci. Středem pole pronikl Dolejš, jehož střelu mířící pod břevno vytáhl Květon na roh. Táborsko navýšilo své vedení v 7. minutě poté, co byl po nastřelení Metelky nařízen přímý kop metr před pokutovým územím. Míč si postavil Šimák a přes zeď poslal míč do sítě.

Květon musel do akce poté, co Kočí hlavou nahrával před bránu Dolejšovi. Opavský brankář pohotově vyběhl a šanci domácího záložníka zneškodnil.

Po dobré kombinaci se v 25. minutě dostal ke střele Wirth, jehož rána byla tečována na roh. Opavští hráči standardní situaci pohotově rozehráli na krátko a Sedláčkův centr zužitkoval na zadní tyči hlavičkující Kostelný ve snižující branku.

Ve 32. minutě Slezský FC vyrovnal stav poté, co Šrom v pokutovém území přihrál hlavou míč Prokešovi, který se obtočil kolem svého strážče a levačkou poslal míč po zemi přesně k tyči.

Stejný hráč po Mrázkově přihrávce střílel z úhlu, brankář Fryšták si s jeho ranou poradil. Následně si nepřesný dalekonosný pokus připsal Kostelný.

Táborsko se dostalo zpět do vedení v 37. minutě. Jan Šimák se postavil k přímému kopu z velké vzdálenosti a prudkou střelou překvapil Květona, který si na míč sáhl, ale nedokázal jej vytěsnit mimo tři tyče.

Domácí si další šanci vypracovali z protiútoku. Šimák vyslal do volného prostoru Dolejše, který si posunul míč na pravou nohu a střílel na zadní tyč. Květon proti tomutu pokusu vytáhl úspěšný akrobatický zákrok.

Táborsko přečkalo zákrok na Mrázka v pokutovém území, který byl posouzen jako čistý, a následně vstřelilo další branku. Z přímého kopu z pravé strany odcentroval Šimák a obránce Mráz zblízka vstřelil čtvrtou branku Táborska.

V úvodu druhého poločasu střílel Sedláček z dálky, brankář Fryšták jeho pokus vytáhl nad břevo. Deset minut po zahájení druhého dějství se před druhou brankou v nadějné pozici objevil Šimák, ale Metelka jeho střelu zblokoval.

Pár minut poté se na levé straně uvolnil Šrom, jehož střela byla sražena na rohový kop. Po Partyšově standardní situaci hlavičkoval na přední tyči Prokeš a míč skončil metr vedle domácí brány.

Táborsko navýšilo své vedení v 61. minutě. Dobal dostal přihrávku do pokutového území, vyhnul se obranému zákroku a místo zakončení předložil míč Strnadovi, který zakončoval do odkryté brány.

Čtvrt hodiny před koncem připravil Sedláček šanci Mrázkovi, jehož střela z úhlu byla sražena na roh. Na druhé straně hlavičkoval do středu brány střídající Mach.

V závěru utkání se na hřiště dostal Václav Jurečka. Mladý útočník se chvíli po svém příchodu na hřiště gólově prosadil. Prokeš sklepl Hrabinovo autové vhazování k nohám Sedláčka, opavský kapitán přistrčil míč Jurečkovi, který bez připravy vystřelil přesně k tyči domácí branky.

Žádnou další branku už utkání nepřineslo a Táborsko si tak připsalo tři body za vítězství 5:3.

David Vavruška, trenér SFC Opava: Potvrdilo se, že máme permanentní problémy při řešení standardních situací. K tomu zápasu mám jen jednu věc: jsem hrdý, že hráči dohráli utkání se ctí, nedošlo k žádnému vyloučení a zápas se nezvrtl.