FK Baník Most 5–1 SFC Opava

01.06.2013, autor Redakce
Slezský FC Opava se v předposledním utkání sezóny představil na hřišti Mostu. Domácí tým si připsal vysoké vítězství a kolo před koncem už je tak rozhodnuto o tom, že Opava zakončí tento ročník Fotbalové národní ligy na posledním místě tabulky.
30.kolo, sobota 1.6.2013, 17:00
Most Most
5:1
Belaň – Novotný, Běloušek, Žižka, Řehák – Vojta, Procházka, Lafrance (63. Pilař), Rosendo (67. Nessoumou), Šraga (46. Mujagič) – Klavík.

Hampel – Šrom, Metelka, Štrbák, Hrabina – Partyš (69. Lokša), Ficek, Zapletal, Sedláček (58. Mrázek) – Prokeš (75. Jukl), Jurečka.

Branky: 48. a Vojta, 55. a 63. Procházka, 58. Žižka, 90. Nessoumou – 89. Jurečka. Rozhodčí: Lerch – Machálek, Nádvornìk. ŽK: Lafrance, Žižka, Běloušek – Metelka, Jurečka, Prokeš. ČK: 63. Klavík.

Úvod utkání přinesl dvě příležitosti Partyše. Nejprve domácí brankář neudržel jeho centr a chvíli poté musel likvidovat prudkou střelu opavského záložníka z přímého kopu. Na druhé straně střílel z dvaceti metrů Procházka vedle.

Ve 14. minutě se po střetu s Metelkou ocitl v pokutovém území na zemi Vojta a rozhodčí nařídil pokutový kop. Rosendo z 11 metrů trefil břevno a dorážku Lafrance zblokoval pohotový Hampel.

Domácí pokračovali v útočení, Vojta dvakrát nebepečně střílel po odraženém míči, oba jeho pokusy zblokovala opavská obrana. Z dálky zkoušel štěstí také Procházka, ale mířil nepřesně.

Ve 38. minutě odcentroval z levé strany Ficek a Belaň musel proti Jurečkově hlavičce vytáhnout vynikající zákrok. Následná Prokešova dorážka skončila metr vedle domácí branky.

O dvě minuty uvolnil Jurečka v pokutovém území Prokeše a Belaň opět musel mostecký tým zachraňovat od inkasovaného gólu. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupili výrazně lépe domácí. Tři minuty po přestávce vysunul Rosendo na pravé straně Vojtu, který se chytře uvolnil od obránce a pod vybíhajícím Hamplem dostal míč do sítě.

Most navýšil své vedení v 55. minutě. Po faulu na Klavíka byl nařízen přímý kop z hranice pokutového území, který střelou přes zeď proměnil v branku Procházka. O tři minuty později vstřelil po rohovém kopu třetí domácí gól Žižka, jenž prudkou střelou po odraženém míči nedal Hamplovi šanci.

Opavský brankář musel vzápětí do akce po Lafrancově střele z úhlu, kterou vytáhl nad břevno. V 63. minutě už Hampel inkasoval, když jej střelou z přímého kopu překvapil Procházka. Ihned po vstřelení této branky došlo k potyčce mezi hráči, po níž uviděl domácí Klavík červenou kartu.

Osm minut před koncem zápasu se míč po rohovém kopu odrazil k Řehákovi, jenž bez přípravy vystřelil dva metry vedle opavské branky. Chvíli poté Hampel vytáhl Vojtovu přízemní střelu vedle tyče.

V závěru utkání vysunul Ficek za obranu Jurečku, který překonal Belaně a vstřelil jedinou opavskou branku zápasu. Vzápětí se na druhé straně prosadil po podobné akci Nessoumou a utkání tak skončilo výsledkem 5:1 pro Most.