FK Varnsdorf 2–0 SFC Opava

21.04.2013, autor Redakce
Opavský tým k zápasu 24. kola Fotbalové národní ligy cestoval na sever Čech na hřiště Varnsdorfu. Slezský FC v tomto utkání nezískal ani bod poté, co v prvním poločase inkasoval dva góly z pokutového kopu.
24.kolo, neděle 21.4.2013, 17:00
Varnsdorf Varnsdorf
2:0
Porcal – Tvaroha, Jakobovský, Kouřil, Dobrovolný – Kotiš, Cana – Rudnytskyy, Schubert (80. Hikspoors), Breite (67. Martan) – Volf (71. Zieris).

Květon – Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný – Partyš (85. Šrom), Zapletal, Ficek (33. Sedláček), Krčmařík (64. Mrázek) – Prokeš, Lokša.

Branky: 2. a 19. Kotiš (obě pen.) – Rozhodčí: Bílek – Zeman, Ratajová. ŽK: Kouřil, Cana, Tvaroha – Květon, Potočný, Prokeš, Kostelný, Sedláček, Zapletal.
Diváci: 820

David Vavruška pro tento zápas postavil do branky Josefa Květona, protože David Hampel kvůli nemoci nemohl nastoupit. S týmem kvůli zranění necestovali také Matěj Hrabina, Tomáš Binar a Václav Jurečka. V základní sestavě se tak objevili Lukáš Krčmařík se Zdeňkem Partyšem, na místě pravého obránce nově nastoupil František Metelka.

Domácí Varnsdorf se hned v úvodu utkání dostal vedení. Po dlouhém autovém vhazování trefil míč Partyšovu ruku a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Nařízenou penaltu proměnil Kotiš, jenž poslal Květona na druhou stranu.

První opavský střelecký pokus na bránu si připsal Zapletal. Jeho tečovaná rána však brankáři Porcalovi problémy nenadělala. Domácí brankář měl větší práci s Partyšovým přímým kopem, který musel s námahou vyrazit na roh.

Ve 12. minutě zblokoval Metelka u rohového praporku odkop brankáře, Prokeš rychle poslal míč před bránu, kde jej jen těsně minul Lokša.

Varnsdorf navýšil své vedení v 18. minutě. Po střetu brankáře Květona s Volfem zahrávali domácí další pokutový kop, který proměnil opět Kotiš.

Domácí tvůrce hry Kotiš připravil další šanci Schubertovi, jehož vyslal za obranu. Brankář Květon proti útočníkovi včas vyběhl a jeho pokus z úhlu zneškodnil.

David Vavruška poslal na hřiště Lumíra Sedláčka místo Ondřeje Ficka a nový muž na hřišti hned vybojoval přímý kop. Tuto standardní situaci poslal Potočný nad břevno Porcalovy branky.

Pět minut před koncem první půle převzal Potočného přihrávku Partyš a vyslal na domácí bránu nebezpečnou střelu. Míč mířící do horního rohu brány vytáhl Porcal konečky prstů nad břevno.

Na začátku druhého poločasu podržel míč Prokeš a předložil přihrávku Lokšovi, který vystřelil doprostřed brány. V 60. minutě sklepl Partyš Krčmaříkův centr na Prokeše, který hlavou zamířil do Porcalovy náruče.

Opava si dále vypracovával příležitosti. Po Sedláčkově rohovém kopu vyhlavičkovával míč domácí obránce z brankové čáry. Chvíli poté tečoval Partyšovu střelu do sítě Lokša, ale radost opavských hráčů zastavil zdvižený praporek signalizující ofsajd.

Další střelecký pokus Slezského FC si připsal Zapletal, jenž z dálky vyzkoušel pozornost domácího golmana. Porcal byl v akci také po Sedláčkové centru z přímého kopu.

Patnáct minut před koncem se po brejku Kotiše objevil v jasné šanci Rudnytskyy. Brankář Květon proti domácímu hráči vyběhl a vyrazil jeho střelu na roh.

V 80. minutě neudržel Porcal skákavý míč, ale Prokeš v těžké pozici nezamířil hlavou do brány. Na druhé straně po protiútoku mířil vysoko nad Kotiš.

Poslední minuty už žádnou další šanci nepřinesly a tento zápas tak skončil vítězstvím Varnsdorfu 2:0.

Fotografie z utkání naleznete na webu Deníku.