Fotbalový svátek je tady, do Slezska míří mistr z Plzně

25.10.2016, autor Redakce
Opava – Zajímavá podívaná čeká na fotbalové fanoušky z Opavy a blízkého okolí. V rámci osmifinále MOL Cupu zavítá do Městských sadů Viktoria Plzeň. Pohárový duel startuje ve středu 26. října v 16:30.
4.kolo, středa 26.10.2016, 16:30
4:2
Plzeň Plzeň
Lasák – Hrabina, Simerský, Žídek, Helebrand – Schaffartzik, Janetzký – Jurečka (77. Mozol) , Jursa, Zapalač (86. Grussmann) – Kuzmanović (90. Radić). Trenér: Roman Skuhravý.

Bolek – Matějů, Hejda, Baránek, Zeman – Kace (72. Bakoš), Hrošovský – Ďuriš, Suchan (61. Kopic), Kovařík – Poznar (61. Hořava). Trenér: Roman Pivarník.

Branky: 42. Janetzký, 68. Jurečka, 83. Žídek, 90+3. Jursa – 13. Suchan, 89. Hejda.
Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Boček.
ŽK: Lasák (Opava).
Diváci: 6784

Hned od prvního hvizdu bylo jasné, že Opavští nechali respekt v kabině. Už ve čtvrté minutě letěl do vápna centr Zapalače a Žídek na balon jen těsně nedosáhl. Na opačné straně střílel z přímého kopu Kovařík, ale mladý gólman Slezského FC Lasák byl připraven.

O chvíli později už plzeňský favorit gólově prosadil. Z rychlého protiútoku si na přední tyči našel své místo Suchan a hlavičkou míč přesně umístil mezi tři tyče Opavy. Domácí se nevzdali, nenechali se rozhodit inkasovanou branku a nadále tlačili. Vytvořili si několik slibných šancí, ale vyrovnávací gól ne a ne přijít.

Jursa to zkoušel z přímého kopu, Bolek přes stínícího Žídka nemohl nic vidět, reflexivním zákrokem ale zažehnal nebezpečí. Deset minut před koncem poločasu centroval Simerský, k odraženému míči se dostal domácí Janetzký, jehož střela letěla těsně nad horní tyč plzeňské brány. Optická převaha domácích slavila úspěch tři minuty před koncem první půle. Na vzdálenější tyč posílal svůj centr Zapalač, načechraný míč spadl přesně na hlavu Janetzkého a bylo srovnáno – 1:1.

Druhý poločas sliboval napínavou bitvu a domácí začali znovu aktivně. Bylo se opravdu na co dívat a skvělý fotbal bouřlivě kvitovaly i zaplněné tribuny. Po hodině hry mohl Opavské dostat do vedení Jurečka, který ve skluzu po centru Kuzmanoviće zasáhl míč, ale plzeňský Bolek byl pozorný. O osm minut později Městské sady slavily naplno. Jurečka dostal míč do běhu, ocitl se sám před Bolkem a chladnokrevně jej prostřelil.

Opava se tak ujala vedení 2:1 a to ještě diváci neviděli vše! V 83. minutě to s Viktorkou vypadalo ještě hůř. Z půli hřiště rozehrál standardní situaci domácí kapitán Žídek, který dalekonosnou střelou překonal brankáře Bolka.

Viktoriáni přidali a v závěru se dočkali kontaktního gólu. Ten přišel minutu před koncem základní hrací doby, kdy se ve vápně ocitl Hejda a hlavičkou korigoval na 3:2. Poslední slovo ale měli Slezané. Po zmatcích v plzeňské obraně získal míč a Jursa uklidil balon do prázdné brány – 4:2.

Slezský FC tak vyřadil šampiony z Plzně a těší se na čtvrtfinále MOL Cupu. Už v sobotu ale výběr Romana Skuhravého musí přeladit zpátky na Fortuna národní ligu. Opavští hostí Třinec.