Jan Žídek před Žižkovem: Do zápasu jdeme s pokorou, chceme ale vyhrát

Opava – V uplynulé sezoně se Žižkovem ani jednou nevyhráli, nastal čas tuto bilanci změnit. Opavští fotbalisté touží ve čtvrtečním dopoledni urvat z žižkovského trávníku tři body.
Žižkov Žižkov
1:5
Hrubeš – Pardubský, Toml, Mareš, Hašek – Kodeš (84. Šendera) – Bazal, Čermák, Podrazký, Engelmann (72. Volek) – Stratil (79. Jelínek). Trenér: David Vavruška.

Fendrich – Simerský, Radič, Žídek – Schaffartzik – Kuzmanović, Jursa (81. Rychlý), Zapalač (80. Stříž) – Kayamba – Smola, Jurečka (73. Puškáč). Trenér: Roman Skuhravý.

Branky: 31. Podrazký – 1. Žídek, 10. Kayamba, 21. Smola, 40. Simerský, 76. Kuzmanović.
Rozhodčí: Příhoda – Horák, Pfeifer.
ŽK: Pardubský, Hašek – Schaffartzik, Jursa
+14+14+14

Nástup do utkání měli hosté stylový. Nebezpečný centr Kuzmanoviće sice ještě nikoho ze tří čekajících adresátů nenašel, ale po následném rohu se již skóre měnilo. Přesný centr našel na malém vápně kapitána Jana Žídka a ten přesným volejem otevřel bohatý gólový účet první půle. Na další branky se navíc nemuselo čekat dlouho. Žídek ideálně uvolnil za obranu Joela Kayambu, který zastavil míč před Hrubešem, počkal si až domácí gólman spadne a obloučkem ho ideálně přehodil.

Opava pokračovala v jednoznačné dominanci a další obrovskou příležitost na navýšení skóre měl po pasu Kayamby zcela sám před Hrubešem Jurečka, ovšem tentokrát trefil jen gólmana Viktorie. O tři minuty později pak Kayambova dorážka z hranice vápna letěla nad branku. Po dvaceti minutách už byl rozdíl ve skóre tříbrankový. Zapalačův centr se snesl přímo na hlavu Tomáše Smoly, který s trochou štěstí dostal míč nadvakrát za Hrubešova záda.

Až pak se začali osmělovat i Pražané. Hned první zajímavý moment skončil gólem. Kapitán Miroslav Podrazký potáhl míč středem hřiště, napřáhl k dalekonosné ráně, a ta o břevno zapadla za brankovou čáru. Snížit na rozdíl jediné branky mohl záhy Bazal, jenž ve výborné pozici z pravé části velkého vápna mířil nad. Tato šance mohla Pražany mrzet, protože de facto zakončila jejich nejlepší pasáž zápasu.

Když se totiž na druhé straně dokázal prosadit Dominik Simerský hlavou, bylo jasné, že se body budou stěhovat v kompletním balíčku do Opavy. Po změně stran pochopitelně tempo hry opadlo, i tak ale měli Slezané navrch. A svou převahu dokázali ve druhém pokračování zápasu dokumentovat ještě jedním gólem. Kayambův centr totiž patičkou usměrnil za záda bezmocného Hrubeše pohotový Nemanja Kuzmanović. V závěru ještě měli velké šance hostující Puškáč a domácí Volek, proti němuž se parádním zákrokem blýskl Fendrich, ale výsledek 1:5 se již nezměnil.

David Vavruška (trenér FK Viktoria Žižkov): „Opava do zápasu vstoupila výborně, byla ve všech směrech lepší. Měli jsme obrovské problémy s centrovanými míči. Soupeři gratuluji k výkonu. Není co dodat.“

Roman Skuhravý (trenér Slezského FC Opava): „Vítězství si strašně vážím. Potřebovali jsme ho, abychom se udrželi na špici, což se nám povedlo. Podařilo se nám to díky skvělé první třicetiminutovce, kdy jsme si na začátku pomohli standardkou. V naší hře jsou ale stále věci, které v ní nechceme. Trošku mě mrzí, že ve druhém poločase jsme si pro výhru došli až moc zkušeně a neměli jsme větší hlad dát víc gólů, ale to bych chtěl od tohoto zápasu možná moc. Jsem šťastný, že jsme vyhráli. Myslím, že zaslouženě.“