Opava – Na půdu neoblíbeného Zlína míří v sobotu 15. prosince opavští fotbalisté. Trenér Jiří Balcárek bude postrádat hned čtveřici hráčů. Mimo jsou zranění Petr Zapalač s Pavlem Zavadilem (na snímku), čtyři žluté karty nepustí do hry Pavla Šulce s Jaroslavem Svozilem.
Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Hlinka, Folprecht, Jiráček (86. Bartošák) – Fantiš, Poznar (78. Wágner), Čanturišvili (60. Džafič). Trenér: Jan Kameník.

Fendrich – Hrabina, Simerský, Rychlý (69. Sus), Žídek – Helebrand (61. Manzia), Souček, Řezníček, Mondek (61. Stáňa) – Jursa – Dedič. Trenér: Jiří Balcárek.

Branky: 53. a 62. Fantiš.
Rozhodčí: Ginzel – Melichar, Novák.
Diváci: 2468

První poločas příliš fotbalové krásy nepobral, na obou týmech byla znát důležitost utkání. Na zajímavější moment tak diváci museli čekat až do 19. minuty, kdy fauloval Jursu 25 metrů od branky Buchta. K exekuci se postavil sám faulovaný, míč ale poslal nad. O tři minuty později měli možnost podobné standardky domácí, jenže Hnaníček s ní naložil úplně stejně jako na druhé straně Jursa.

V 37. minutě mohla jít Opava do vedení. Žídek našel centrem z levé strany hlavu Dediče, ten hlavičkoval zajímavě, leč vedle. Na druhé straně byl v solidní pozici Čanturišvili, míč se mu ale v rozhodující moment zamotal mezi nohama. Víc už toho úvodní půle nepřinesla.

Po změně stran domácí přidali a netrvalo dlouho, než šli do vedení. Hlavička Poznára z 52. minuty ještě úspěch neslavila, o minutu později už ale domácí vedli. Matejov přesně odcentroval na Fantiše a ten se hlavou nemýlil – 1:0. Opavští mohli brzy odpovědět, Dedič ovšem tváři v tvář Rakovanovi nauspěl.

A tak Slezský FC dostal po hodině hry druhý direkt. Folprechtův pokus ještě opavská obrana dokázala zablokovat, následná dorážka Fantiše už ale skončila v síti – 2:0. Ševci byli při chuti i nadále a nepřestávali hrozit, především ze vzduchu. Jiráček na penaltě našel Džafičovo čelo, Opavu zachránil Fendrich. Ten se vyznamenal i vzápětí, když vychytal krásně se uvolnivšího Poznara. V závěru už domácí průběh zápasu kontrolovali, Opava už na vyrovnání neměla. Slezský FC tak přezimuje čtrnáctý.

Jan Kameník (trenér FC Fastav Zlín): „V první půli jsme dobývali obranný val soupeře, který dobře vykrýval prostor před šestnáctkou. My jsme nebyli přesní, chyběl nám tlak do šestnáctky, svoji roli možná sehrála i nervozita. Po změně stran jsme hráli lépe, zvýšili jsme pohyb, dali jsme dvě branky a mohli přidat i třetí, což se nám nepodařilo. Jsem rád, že jsme velmi těžké utkání zvládli, hráči podali velmi dobrý výkon a hlavně jsme získali tři body.“

Jiří Balcárek (trenér Slezského FC Opava): „Jsem zklamán, hodnocení bude stručné. Já jsem v Opavě čtvrtý zápas a toto byl náš nejhorší výkon. Nechci to svádět na spoustu absencí v týmu, dnes dostali šanci hráči, kteří měli potvrdit prvoligovou kvalitu, ale nestalo se tak. V předchozích utkáních jsme si alespoň vytvářeli šance, dnes jsme se k nim ani nedostali a neviděl jsem ve hře nic, co nás zdobilo před tím. Zín zvítězil naprosto zaslouženě.“