MFK OKD Karviná 5–2 SFC Opava

14.04.2013, autor Redakce
Opavský tým v rámci 23. kola Fotbalové národní ligy odehrál utkání na hřišti Karviné. Domácí tým získal tři body poté, co v první půli vstřelil čtyři branky.
23.kolo, neděle 14.4.2013, 16:30
Karviná Karviná
5:2
Paleček – Hoffmann, Mikula, Homola, Hottek – Fiala, Gonda (57. Sobala), Hoferica (63. Fischer), Vaněk, Ciku – Mišinský (83. Vaclík).

Hampel – Hrabina (31. Čarnota), Metelka, Štrbák, Potočný – Šrom, Zapletal, Binar (46. Sedláček), Ficek – Prokeš, Jurečka (46. Lokša).

Branky: 11. a 45. Ciku, 28. a 77. Homola, 40. Mišinský – 14. Prokeš, 52. Lokša. Rozhodčí: Paták – Wilczek, Slabý.ŽK: Vaněk, Mikula – Potočný, Prokeš.
Diváci: 1870
+14+14+14

David Vavruška pro tento zápas vsadil na nové útočné duo Prokeš – Jurečka. Ve středu zálohy nastoupil Tomáš Binar, v brance David Hampel, jenž odchytal minulé utkání na hřišti Bohemians Praha 1905.

První střelecký pokus utkání si připsal v 6. minutě domácí útočník Mišinský, který si po protiútoku seběhl z levé strany doprostřed hřiště a vystřelil přímo na Hampla.

Karviná se ujala vedení v 11. minutě. Z pravé strany poslal prudký centr do pokutového utkání Hoffmann, míč propadl na zadní tyč, kde se objevil volný Ciku a prostřelil opavského golmana.

O tři minuty později vybojoval Ficek míč na Mikulovi, díky čemuž postupoval sám na brankáře Prokeš. Opavský útočník obstřelil brankáře Palečka a zaznamenal svou první branku v dresu Slezského FC.

Ihned poté mohl Karvinou poslat zpět do vedení Hoferica, ale v dobré pozici přestřelil. Na druhé straně vyzkoušel pozornost domácího brankáře střelou doprostřed brány Šrom. Paleček musel do akce také po přímém kopu Binara mířícím na zadní tyč.

Ve 25. minutě se po Fickově centru dostal přes Metelku míč k Zapletalovi, jehož střelu z šesti metrů zlikvidoval Paleček. Gól nepřinesla ani přihrávka Prokeše na Jurečku.

Na druhé straně se v levé části pokutového území uvolnil Ciku a vyslal na opavskou bránu prudkou střelu, kterou musel výborným zákrokem vyrážet Hampel.

Domácí se dostali zpět do vedení ve 28. minutě, když po rohovém kopu vystoupal nejvýše Homola a míč z jeho hlavy zamířil pod břevno.

Po půlhodině hry musel kvůli zranění opustit hřiště Matěj Hrabina. Místo něj se do hry dostal Ján Čarnota.

Opavští hráči dvakrát prověřili brankáře Palečka střelami z větší vzdálenosti. Před opavskou brankou naopak musel po akci Hoferici zachraňovat situaci Čarnota. Z následného rohového kopu zahrávaného Hottkem propadl míč k Mišinskému, který ve 40. minutě protlačil míč do sítě a zvýšil na 3:1.

Minutu před koncem první půle se po kombinaci s Hofericou dostal ke střele Fiala. Jeho pokus z úhlu vyrazil Hampel na roh. Tato standardní situace přinesla další gól domácích, který z dorážky vstřelil hlavou Ciku.

David Vavruška o přestávce sáhl k dvojnásobnému střídání. Binara nahradil na hřišti Sedláček, místo Jurečky nastoupil Lokša.

V 52. minutě spolupráce nové útočné dvojice zafungovala. Prokeš udržel míč a předložil jej Lokšovi, který se trefil do horního rohu Palečkovy brány.

Po této snižující brance následovala klidnější fáze hry. Až v 73. minutě po centru Sedláčka z levé strany hlavičkoval do Palečkovy náruče Prokeš.

Pátý gól do opavské sítě vstřelil v 77. minutě po Hottkově rohovém kopu opět Jiří Homola.

V 84. minutě prošel opavskou obranou Hoffman, proti nemuž dobře vyběhl Hampel a zblokoval pokus karvinského hráče o jeho přehození.

Závěr utkání už žádnou další šanci nepřinesl a utkání skončilo poměrem 5:2 pro domácí Karvinou.