MSFL startuje! Slezský FC míří do Olomouce

09.08.2013, autor Redakce
O P A V A - Je to tady! Po dlouhé letní přestávce přichází start ostré sezony. Opavští fotbalisté zahájí sezonu v MSFL na Andrově stadionu v Olomouci, kde se v neděli 11. srpna od 10:15 střetnou s rezervou místní Sigmy.
1.kolo, neděle 11.8.2013, 10:15
Olomouc B Olomouc B
4:1
Blaha – Sukup (61. P. Ševčík), Svozil, Škerle, Můčka – Houska, Texl – Holub (87. Hýbl), Ordoš (79. Nešický), Karaš (65. Schmmidt) – Doležal (83. Stříž).

Godula – Hrabina (39. Sedláček), Dvorník, Švec, Keresteš – Wirth (87. Sweich) – Metelka, Binar (65. Skřehot), Schaffartzik – Nekuda (76. Lokša), Jurečka.

Branky: 30. Ordoš, 36. a 74. Holub, 44. Doležal – 55. Wirth. ŽK: Schmidt – Metelka.
Diváci: 460
+11+11+11

Úvod zápasu patřil rezervě olomoucké Sigmy, která se do Opavy od prvních minut zakousla a Slezané měli obrovské problémy. Za bezbrankové skóre mohli Opavští děkovat skvělému brankáři Godulovi. Ten nejprve vychytal Housku a pak neuvěřitelným způsobem kryl i následné dvě dorážky, které měli na svědomí Doležal s Karašem.

Opava se do útoku dostávala jen sporadicky a první vážnější šanci si vytvořili ve 21. minutě, kdy z levé strany odcentroval Binar, ve vápně sklepl míč Dvorník na Nekudu, ten ale pálil z voleje nad.

Na druhé straně selhal v superšanci Ordoš, kdy Godula nešťastně vyboxoval míč přímo k nohám olomouckého ofenzivního záložníka, jenže ten vysoko přestřelil. Pár minut nato už se ale mohl radovat. Ve středu hřiště dostal příliš mnoho prostoru a přízemní střelou z hranice šestnáctky otevřel skóre duelu.

A pro Slezany bylo ještě hůř, když v 36. minutě po pohledné kombinaci dopravil míč za záda Goduly z bezprostřední blízkosti Holub a střelecký účet první půle později uzavřel gólem na 3:0 Doležal.

Po změně stran Opava ožila a v 55. minutě se na její stranu přiklonilo štěstí, když Metelka našel přesným centrem Wirtha, který se srazil s Blahou, a míč se po šťastném odrazu dokutálel do sítě.

Slezský FC začal postupem času domácí výběr přehrávat, Nekuda z ostrého úhlu pouze trefil brankáře Blahu a z podobné pozice po skvělé uličce Sedláčka pálil vysoko nad zkušený Metelka. Na druhé straně orazítkoval tyč Ordoš, ale pak Godula vyrazil střelu Schmidta přímo k Holubovi, který do prázdné branky pohodlně přidal čtvrtý zásah.

Parádní nabídku z pravé strany poslal Schaffartzik střídajícímu Lokšovi, ale ten nechal vyniknout gólmana Blahu, který parádně vyrazil pohotovou hlavičku holohlavého útočníka. Skóre tak již zůstalo nezměněno a Opava neveze z Olomouce ani bod.