Musíme Slovácko předčít v agresivitě, burcuje kapitán Žídek

07.03.2019, autor Redakce
Opava – Zadání je jasné, opavští fotbalisté chtějí ze sobotního duelu se Slováckem tři body. Nebudeme přehánět, když řekneme, že vítězství je povinností. To si dobře uvědomuje i kapitán opavského týmu třiatřicetiletý obránce Jan Žídek.
24.kolo, sobota 9.3.2019, 15:00
2:2
Slovácko Slovácko
Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek – Řezníček (66. Juřena), Zavadil – Stáňa (72. Manzia), Janetzký (78. Jurečka), Zapalač – Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Trmal – Juroška, S. Hofmann, M. Kadlec, Reinberk (55. Diviš) – Navrátil, Janošek, V. Daníček, Sadílek (83. Franič), Kalabiška – Zajíc (69. Hološko). Trenér: Martin Svědík.

Branky: 1. Stáňa, 80. Smola – 63. Sadílek, 65. Diviš.
Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Flimmel.
ŽK: Schaffartzik, Janetzký - Hološko, Kalabiška.
ČK: 21. Janošek (Slovácko).
Diváci: 3783
+12+12+12

Slezané si přitom lepší start do utkání nemohli přát. Po výkopu brankáře Šroma sklepl Smola míč pro Zapalače, který vysunul Janetzkého a jeho lob přes vyběhnuvšího brankáře Trmala bezpečně dopravil do hostující brány Stáňa. Agilní záložník byl u zrodu další velké akce, kdy našel zpětnou přihrávkou ve vápně Řezníčka. Svou střelu ovšem poslal doprostřed brány, kde stál připravený Trmal.

Pak divákům v Městských sadech zatrnulo. Ve středu pole Janošek ostrým šlapákem zajel do Svozila a rozhodčí Hrubeš za nebezpečný zákrok, po kterém opavský stoper dlouho ležel na hřišti, okamžitě vytáhl červenou kartu. Od té doby jako když utne. Iniciativu převzali hosté, kteří častěji drželi míč na svých kopačkách, a byť si nevytvářeli šance, drželi pouze jednobrankové manko.

Na startu druhé půle se do zakončení probil opavský snajpr Smola, jenže obě jeho rána obětavě zblokovali hostující obránci, a na opačné straně bylo horko po Šromově nepovedeném vyběhnutí, které naštěstí pro Slezany skončilo střelou Kalabišky nad bránu. Opavští nedokázali dotáhnout řadu náznaků do úspěšného konce, a pak přišla studená sprcha.

V 63. minutě totiž po rychlém brejku Navrátil poslal míč do vápna, kam si z druhé vlny naběhl Sadílek a bez přípravy se trefil přesně k pravé tyči. Neuběhly ani dvě minuty a Slovácko udeřilo z dalšího protiútoku. Po opavské ztrátě dopředu pádil Sadílek, jenž vysunul střídajícího Diviše. Hostující borec upaloval sám na Šroma, chytře kolem něj poslal balon a celek z Uherského Hradiště rázem vedl 2:1.

Opavští v nervózním závěru tlačili na pilu, po ráně Zapalače z ostrého úhlu Trmal vytěsnil míč na roh. Ten rozehrál právě Zapalač, po Simerského hlavičce se k dorážce dostal Smola a zblízka vyrovnal. Městské sady byly na nohou. Dvakrát pálil Jurečka. Nejprve mu Trmal jeho přízemní střelu chytil, a pak opavský rychlík napálil odražený míč nad břevno. Ve Slezsku se tak body dělily.

Ivan Kopecký (trenér Slezského FC Opava): „Utkání se pro nás vyvíjelo dobře. Šli jsme do vedení, pak soupeř přišel po červené kartě o jednoho hráče a Řezníček měl velkou příležitost, kterou ale neproměnil. Myslím, že kdyby ano, dotáhneme zápas do vítězného konce. Naše hra ale po vyloučení postrádala rychlost. Neměli jsme dynamiku, chyběl nám i moment překvapení, a tak jsme se těžko dostávali do příležitostí. Chtěli jsme být trpěliví, roztáhnout hru do krajů a dát si pozor na brejky. Soupeř nám z nich ale dal dvě branky. Pak už se zuby nehty bránil, ze skrumáže jsme dali vyrovnávací gól. Můžeme být nakonec rádi za bod, protože jsme měli málo času. Nejsme v top formě, ale musíme se z toho oklepat a jít dál.”

Michal Šmarda (asistent trenéra 1. FC Slovácko): „Nepovedl se nám vstup do utkání, kdy jsme špatně vyhodnotili situaci a brzy jsme prohrávali. Pak jsme z toho byli další minuty přepadlí – nehráli jsme dobře, byli jsme všude pozdě a propadli jsme v soubojích jeden na jednoho a následně přišla druhá rána v podobě vyloučení. Na červenou kartu ten zákrok možná nebyl, ale na videu jsem to ještě neviděl. Mužstvo se pak ale semklo, a dokonce jsme byli lepší. Řekli jsme si, že budeme zodpovědně pracovat a čekat na svou šanci. Po krásných protiútocích jsme otočili výsledek, ale pak, jak je tady v Opavě zvykem, nám začal do šestnáctky lítat jeden míč za druhým. Jak ze hry, tak ze standardek a my jsme si to nepohlídali. Mužstvo chválím za obrovské nasazení, jen nás trochu mrzí, že jsme zápas nedotáhli do úspěšného konce.”