Nedělní rozlučka a exhibice? Dorazí frýdečtí Valcíři

30.05.2015, autor Redakce
O P A V A - Kruh letošního ročníku Fotbalové národní ligy se uzavírá. Máme před sebou poslední zápas sezony. V Městských sadech se představí Frýdek-Místek. Ve Stovkách se nám podařilo v úvodním kole zvítězit nad Valcíři 3:2, všichni v Opavě pevně věří, že i rozlučka bude mít tříbodový punc.
30.kolo, neděle 31.5.2015, 17:00
2:0
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Květon – Schaffartzik, Horka (80. Habusta), Dvorník, Čelůstka – Metelka – Machálek, Janetzký, Jursa (82. Pospěch), Jurečka – Mrázek (70. Svatonský).

Prepsl – Švrček (80. Vaněk), Literák, Žídek, Mehremič – Ďuriška – Talián (72. Ilko), Bello, Hykel (65. Jurišič), Zapalač – Staško.

Branky: 11. Jurečka, 90. Machálek.
Rozhodčí: Hrubeš – Hock, Fišer.
ŽK: Svatonský – Mehremič.
Diváci: 1728
+10+10+10

Opavští začali aktivně a už po několika minutách duo Mrázek – Machálek na pravé straně hřiště vyšachovalo frýdecko-místecké hráče, prvně jmenovaný odcentroval na zadní tyč, u které se parádně položil do vzduchu Jurečka, ale střelu mu nesedla ideálně. Krátce nato ale dostal do běhu výborný balon, z levé strany unikal sám na Prepsla, kterého překonal parádní pumelicí pod břevno, a Opava vedla.

Aktivní Jurečka byl následně blízko druhého zásahu, ale jeho střelu z otočky stačil Prepsl vyrazit. Ovšem jen k nohám Machálka, ale ten ani nadvakrát nedokázal procedit míč do sítě. Po půlhodině hry zahrozili také hosté, kdy Hykel po minele domácích lehce získal balon, předal jej Mehremičovi, jenže jeho dělovku si pohlídal Květon.

Valcíři na startu druhé půle předvedli raketový nástup. Po zmatcích v opavské obraně se v ideální střelecké pozici objevil Staško, ale z pětky neuvěřitelně minul domácí bránu. Pak Mehremič zahrál Schaffartzikovi na housle, poslal ostrý centr na Staška, jenže ten zblízka netrefil opavskou svatyni.

Zbytek druhého poločasu už tolik zajímavý nebyl. Opavská část publika byla ráda, že naposledy v letošní sezoně viděla na trávníku Zdeňka Pospěcha, který v 82. minutě vystřídal Jursu. V poslední minutě ale Jurečka dostal další pěknou přihrávku, utekl po pravé straně, posunul se s míčem do středu hřiště, našel volného Machálka, jenž pohotovou střelou uzavřel skóre na 2:0. Opavští tak po návratu ze třetí ligy obsadili ve FNL konečné 9. místo.