Opava chce tři body, do cesty se jí postaví Pardubice

14.05.2016, autor Redakce
O P A V A - Předposledním domácím soupeřem Opavy v letošní sezoně budou Pardubice. Východočeši momentálně okupují v tabulce Fotbalové národní ligy sedmou příčku. Ve svém posledním domácím vystoupení klub z města perníku překvapivě prohrál s Vyšehradem 0:1. Utkání v Městských sadech startuje v sobotu 14. května v 18 hodin.
27.kolo, sobota 14.5.2016, 18:00
1:0
Pardubice Pardubice
Květon – Pospěch, Simerský, Žídek, Hrabina – Grussmann, Jursa, Mozol (74. Horka), Jurečka (55. Schaffartzik) – Mrázek (62. Přichystal), Kuzmanovič.

Knobloch – Šejvl, Pospíšil, Vencl, Kakrda – Kudrna, Kovář (64. Valenta) – Fusek, Petráň (85. Klátil), Fousek (56. Niang) – Kayamba.

Branka: 90+3. Přichystal.
Rozhodčí: Severýn – Hrabovský, Urban.
ŽK: Mrázek – Kovář, Valenta.
Diváci: 1476
+15+15+15

Domácí začali aktivně a po deseti minutách hry mohli jít do vedení. Mrázek perfektně našel úplně volného Jurečku, ale ten sám před gólmanem nepochopitelně minul bránu. Vzápětí to přímo z rohu zkoušel technicky Mozol, jenže Knobloch vyrazil míč nad břevno.

Jurečka se následně ocitl v další slibné příležitosti. Tentokrát jej pěkným pasem našel Grussmann, jenže mladý opavský fotbalista zblízka přestřelil spojnici pardubické brány. V závěru první půle dvakrát zahrozili hosté. Na pětce se k ostrému centru probil Petráň, ale Květon mu skvělým zákrokem sebral gól. Krátce nato vypálil z dobré pozice Fousek, jenže přestřelil.

Slezané na startu druhého poločasu hostující výběr opět zatlačili. Po rohovém kopu Mozola nebezpečně hlavičkoval Kuzmanovič. Míč však odrazem od země přeskočil břevno. V 58. minutě diváci se zatajeným dechem sledovali únik Nianga. Ten upaloval sám na Květona, jenže v klíčovém okamžiku si balon moc ukopl a Květon jej schoval do rukavic.

Po hodině hry natáhl zpoza šestnáctky opavský středopolař Jursa, jenže Knobloch skvěle zasáhl. V závěru se mohl prosadit čerstvý otec Nemanja Kuzmanovič, jeho ránu mířící pod víko Knobloch dokázal vytáhnout do zámezí. Když se zdálo, že si oba celky rozdělí body, poslal Hrabina centr do ohně, míč si i navzdory krkolomné pozici dokázal zpracovat Přichystal a trefil výhru Slezského FC!